Przemysłowa odzież ochronna

 
 
 

Przemysłowa odzież ochronna — bezpieczeństwo przede wszystkim

Gdy bezpieczeństwa pracownika jest najważniejsze, jest tylko jedna nazwa, którą należy znać, by zapewnić swojemu zespołowi doskonałą odzież ochronną w warunkach przemysłowych: DuPont

Nasi naukowcy i technicy opracowali i szczegółowo przebadali materiały, które pomagają zapewnić ochronę przed działaniem wysokiej temperatury, płomienia, ognia, termicznymi skutkami wystąpienia łuku elektrycznego, przecięciami, substancjami chemicznymi, cząstkami stałymi, ołowiem, azbestem, pleśnią i niebezpiecznymi aerozolami. A kolejne innowacje przed nami. Niezależnie od tego, czy pracujesz w przemyśle petrochemicznym, gazowym, motoryzacyjnym, chemicznym, w przetwórstwie spożywczym, branży produkcyjnej lub rolnictwie, DuPont ma dla Ciebie wiodące w swojej klasie rozwiązanie odpowiednie do Twoich warunków pracy.

DuPont™ Nomex® do ochrony przed działaniem płomienia

Odzież wykonana z włókna Nomex® jest trwale niepalna, lekka (dla większego komfortu) i „oddychająca”. Innowacyjne materiały Nomex® rozpraszają pot w strukturze tkaniny, co poprawia komfort użytkowania i daje uczucie suchości.

Dzięki wyjątkowej trwałości Nomex® jest rozwiązaniem opłacalnym ekonomicznie. Tkanina może również zapewnić dodatkową ochronę przed zagrożeniami chemicznymi, jeśli zostanie pokryta odpowiednią powłoką.

DuPont™ Kevlar® do ochrony przed działaniem wysokiej temperatury, przecięciem i ścieraniem — bez utraty komfortu

Włókno Kevlar® jest wytrzymałe i odporne na działanie wysokiej temperatury. Doskonale nadaje się do produkcji rękawic używanych w środowisku gorącym. Kevlar® jest z natury niepalny i nie topi się — w przeciwieństwie do nylonu, poliestru i polietylenu. Odzież i rękawice wykonane z włókna Kevlar® są z powodzeniem używane nie tylko przez spawaczy i odlewników, lecz także przez pracowników branży motoryzacyjnej, metalowej, stalowej i hut szkła na całym świecie.

DuPont™ Tyvek® do ogólnej ochrony przemysłowej

Tyvek® oferuje idealne połączenie ochrony, wytrzymałości i komfortu pracownikom różnych branż przemysłu i pomieszczeń o kontrolowanej czystości, w tym branży produkcyjnej, farmaceutycznej, motoryzacyjnej i sektora usług komunalnych.

DuPont™ Tychem® do kompleksowej ochrony przed substancjami chemicznymi

Tychem® pomaga chronić pracowników służb ratowniczych i wielu różnych gałęzi przemysłu. Odzież ochronna wykonana z materiałów  Tychem® została przebadana pod kątem działania wielu różnych niebezpiecznych substancji chemicznych.

Kombinezony DuPont™ ProShield® do kontaktu ze środkami innymi niż niebezpieczne

Kombinezony ochronne ProShield® mają za zadanie pomóc zabezpieczyć  pracowników przed lekkim ochlapaniem cieczami i suchymi cząstkami stałymi innymi niż niebezpieczne.

 
 
 
DuPont™ Tyvek® for general industrial protection

Marka Tyvek®

Ucz się więcej
DuPont™ Kevlar® for thermal, cut and abrasion protection

Marka Kevlar®

Ucz się więcej
 
 
 
DuPont™ Nomex® for flame-resistant protection

Marka Nomex®

Ucz się więcej
DuPont™ SafeSPEC™ product selector

SafeSPEC™

Ucz się więcej