Ochrona dla wojska i policji

 
 
 

Zapewniamy bezpieczeństwo tym, którzy nas chronią

 
 
 
 
 
 

Od lotnych substancji chemicznych po wrogów na polu walki — niebezpieczeństwa, z którymi stykają się ludzie w warunkach wysokiego stresu, wymagają innowacyjnych środków ochrony indywidualnej firmy DuPont.

Mamy naukowo opracowane rozwiązania dla ratowników pierwszej pomocy i personelu wojskowego. Zapewniamy naszym bohaterom ochronę na jaką zasługują.  

Produkujemy jedne z najbardziej niezawodnych materiałów na rynku ŚOI:włókno aramidowe Kevlar® używane m.in. do produkcji pancerzy pojazdów i zapewnienia odporności na przecięcie i ścieranie, Nomex® używany w produktach ognioodpornych, Tychem® stosowany w odzieży chroniącej przed niebezpiecznymi chemicznie cieczami i gazami oraz Tyvek® do ochrony przed drobnocząsteczkowymi zagrożeniami suchymi.We współpracy z przemysłem, ludnością i administracją tworzymy i oferujemy najnowocześniejsze ŚOI dla żołnierzy i policjantów, którzy stoją na straży naszego bezpieczeństwa.

 
 
 

Kevlar® dla wojska

Od stóp do głów, w pojazdach opancerzonych i podczas akcji w terenie — Kevlar® zapewnia kompleksową ochronę indywidualną żołnierzom w kraju i na misjach zagranicznych.

Więcej
 
 
 

Nomex® dla wojska i policji

Żołnierze dobrze wiedzą, jak niebezpieczne są wybuchy ognia, podczas których o życiu i śmierci mogą decydować sekundy.Produkowane przez firmę DuPont włókno Nomex® zapewnia ochronę w tych sytuacjach.

Więcej
 
 
 

Tyvek®/Tychem®: ochrona przeciwchemiczna dla wojska i policji.

W wielu scenariuszach militarnych i policyjnych wymagana jest ochrona przeciwchemiczna. DuPont zapewnia ją w formie środków ochrony indywidualnych (ŚOI) wykonanych z materiałów Tyvek® i Tychem®.

Więcej