Nomex® dla wojska i policji

 
 
 

Nomex® — sprawdzona ochrona dla wojska i policji

 
 
 

Dla funkcjonariuszy policji i personelu wojskowego służba może oznaczać narażenie na wiele zagrożeń, w tym pożary i wybuchy.Z tkaniny Nomex® powstają mundury o sprawdzonej ochronie przed intensywnym upałem i płomieniami.

 

Zastosowanie włókna DuPont™ Nomex® w mundurach wojskowych i policyjnych pozwala ratować życie tych, którzy chronią nasz styl życia, gdy napotykają na eksplodującą amunicję, bomby zapalające, łuki elektryczne i inne źródła intensywnego ciepła i płomieni.

 

Co sprawia, że Nomex® jest wyjątkowy?Włókno Nomex® jest oporne na działanie ognia i wysokiej temperatury, zapewniając ochronę w sytuacjach zagrożenia. W kontakcie z ekstremalnie wysokimi temperaturami w strukturze materiału Nomex® zachodzi specjalna reakcja, która zmienia jego właściwości, pozwalając tkaninie przechwytywać więcej energii i opóźnić transfer ciepła o kilka cennych sekund. 

 

Nomex® w naturalny sposób zapewnia ochronę przed działaniem wysokiej temperatury i płomieni i właściwości te nie słabną w praniu ani w wyniku eksploatacji.Oprócz tego włókna Nomex® nie topią się, nie kapią ani nie zapalają się pod wpływem wysokiej temperatury.

 

Włókno Nomex® odgrywa również kluczową rolę w poprawie komfortu noszenia mundurów wojskowych i policyjnych.Charakteryzuje się najniższą możliwą wagą przy najwyższym poziomie ochrony; oddychalnością w celu zmniejszenia stresu cieplnego, zdolnością do skutecznego odprowadzania wilgoci oraz trwałością umożliwiającą działanie w różnych warunkach.

 
 
 
 
 
 

Zastosowania

Ochrona termiczna dla wojska
Ochrona przed ogniem
Ochrona przed łukiem elektrycznym
 
 
 

Produkty i usługi DuPont

Nomex® dla wojska
Odzież koszarowa wykonana z materiału Nomex®
Odzież dla ratownictwa medycznego wykonana z materiału Nomex®

Odzież dla ratownictwa medycznego wykonana z materiału Nomex® pomaga zapewnić bezpieczeństwo ratownikom pierwszej pomocy.

 
 
 
Segmenty przemysłu

Ochrona dla strażaków

Strażacy i personel ratowniczy na całym świecie polegają na kombinezonach ratowniczych, odzieży dla medycznych służb ratunkowych, odzieży koszarowej i akcesoriach wykonanych z włókna DuPont™ Nomex® zapewniającego optymalny poziom ochrony.

Dowiedz się więcej