Nomex® Nano i Nano Flex

 
 
 

Rewolucyjna ochrona dla strażaków, zawierająca włókno DuPont™ Nomex®

 
 
 
 
 
 

Tkaniny Nomex® Nano i Nomex® Nano Flex, oparte na marce Nomex®, której strażacy na całym świecie ufają już od ponad 50 lat, należą do nowej generacji ognioodpornych rozwiązań firmy DuPont.Te technologie stanowią przełom i wyznaczają przyszłe trendy w produkcji sprzętu strażackiego.

 
 
 
DuPont™ Nomex® Nano
 
 
 

Nomex® Nano

Opracowany specjalnie z myślą o obniżeniu stresu cieplnego, który obecnie jest przyczyną większej liczby obrażeń strażaków niż jakikolwiek inny pojedynczy czynnik. Nomex® Nano jest cieńszy niż inne zaawansowane materiały ognioodporne.

Pozwala ograniczyć grubość nawet o 40% w porównaniu z innymi dostępnymi dziś zaawansowanymi rozwiązaniami, zapewniając przy tym podobną wydajność w zakresie ochrony termicznej (TPP). 

To znaczy, że warstwa termoaktywna wykonana z tkaniny Nomex® Nano pozwala zmniejszyć ciężar i wielkość współczesnych kombinezonów strażackich, ułatwiając poruszanie się i zwiększając zakres ruchów strażaków.

DuPont™ Nomex® Nano Flex
 
 
 

Nomex® Nano Flex

Nomex® Nano Flex opracowano z myślą o skuteczniejszej odzieży ochronnej, np. kapturach strażackich, która nie będzie ograniczała komfortu użytkownika.

Materiał ten charakteryzuje się bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza i ognioodpornością. Jest jednocześnie cieńszy i lżejszy od innych materiałów ognioodpornych.

Kaptury strażackie wykonane z dodatkiem Nomex® Nano Flex zapewniają lepszą barierę ochronną przed cząstkami w okolicach szyi i górnej szczęki, które są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo i najgorzej zabezpieczone.Skuteczność ochrony przed cząstkami rozwiązań wykonanych z tego materiału jest nawet 4-krotnie wyższa.

 
 
 

Doświadczeni strażacy są zdania, że kaptury wykonane z materiału Nomex® Nano Flex zmienią przyszłość

 
 
 
 
 
 

Nomex® do odzieży koszarowej/EMT

To, co jest pod kombinezonem strażackim, ma znaczenie.Odzież koszarowa z materiału Nomex® jest wewnętrznie odporna na płomienie, a przy tym niezwykle lekka, zapewniając idealne połączenie wygody i trwałości.

Więcej
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Znajdź odpowiedni produkt ochronny do konkretnego zastosowania lub branży w narzędziu DuPont™ SafeSPEC™.
SafeSPEC™

Znajdź odpowiednią ochronę do pracy w niebezpiecznie wysokich temperaturach w narzędziu SafeSPEC™.

Przeglądaj dane techniczne, filmy, webinary i analizy przypadków dotyczące ŚOI firmy DuPont
Biblioteka zasobów

Tutaj znajdziesz dane techniczne, filmy, webinary i analizy przypadków dotyczące ŚOI firmy DuPont

Znajdź punkty sprzedaży produktów DuPont
Gdzie kupić