Nomex® do odzieży koszarowej/EMT

 
 
 

Odzież strażacka — ochrona termiczna wewnątrz i na zewnątrz

 
 
 
 
 
 

Walka z pożarem czy krzątanina w remizie — w pracy strażaka nie ma czasu na odpoczynek.Odzież strażacka wykonana z włókien DuPont™ Kevlar® i Nomex® pomaga zapewnić niezawodną ochronę przed codziennymi zagrożeniami w tym zawodzie.

Odzież koszarowa dla strażaków, wykonana z włókna Nomex®, pomaga zapewniać dodatkową ochronę przed ekstremalnie wysokimi temperaturami i ogniem.W obliczu tych zagrożeń odzież koszarowa wykonana z włókna marki Nomex® spełnia swoje zadanie.Włókno marki DuPont™ Nomex® jest materiałem strukturalnie ognioodpornym, który w kontakcie ekstremalnie wysoką temperaturą i płomieniami nie topi się, nie kapie ani nie ulega zapłonowi. Odzież koszarową testujemy na naszym manekinie Thermo-Man®, analizując i przewidując jej poziom ochrony termicznej. Odzież koszarowa wykonana z włókna marki Nomex® jest zgodna z normą NFPA 1975. W przeciwieństwie do czystej bawełny nie topi się, nie kapie i nie płonie, a także ogranicza prawdopodobieństwo poparzeń o 50% w kontakcie z płomieniami przez czas nie dłuższy niż 3 sekundy.

Ochronna odzież koszarowa wykonana z materiału Nomex® zapewnia też komfort i jest przy tym niedroga.W przeciwieństwie do tkanin bawełnianych można ją wyprać do 125 razy, więc wystarcza na dłużej.Prezentuje się profesjonalnie bez potrzeby prasowania.Odzież koszarowa wykonana z materiału Nomex® jest gotowa na każde wezwanie o każdej porze.Tak jak strażacy. Specjalne instrukcje prania można uzyskać od producenta konkretnej odzieży koszarowej wykonanej z materiału Nomex®.

 
 
 

Nomex® jest lekki i przepuszcza powietrze

Lekki i przepuszcza powietrze

Nomex® pomaga ograniczyć ryzyko stresu cieplnego

Zapobiega wystąpieniu stresu cieplnego, który powoduje spadek koncentracji, dezorientację i wycieńczenie organizmu.

Odzież koszarowa Nomex® jest niedroga

Średnia trwałość odzieży koszarowej wykonanej z włókna Nomex® wynosi około 5 lat; można ją prać co najmniej 125 razy, co sprawia, że jej cena jest naprawdę przystępna

Średnia trwałość odzieży koszarowej wykonanej z włókna Nomex® wynosi około 5 lat

To aż pięć razy dłużej w porównaniu z bawełną!

 
 
 

Nomex® do kombinezonów strażackich

Od pierwszego alarmu do ugaszenia pożaru — ognioodporny Nomex® zapewnia strażakom doskonałą ochronę podczas niebezpiecznych akcji gaśniczych.

Więcej
 
 
 

Nomex® do walki z pożarami w terenie otwartym

Od wzmacnianych spodni po kombinezony — Nomex® zapewnia wygodną i elastyczną ochronę o znakomitych właściwościach termicznych dla strażaków, którzy z narażeniem życia gaszą pożary na otwartym terenie.  

Więcej
 
 
 
 
 
 

Przeglądaj dane techniczne, filmy, webinary i analizy przypadków dotyczące ŚOI firmy DuPont
Biblioteka zasobów

Tutaj znajdziesz dane techniczne, filmy, webinary i analizy przypadków dotyczące ŚOI firmy DuPont

Znajdź punkty sprzedaży produktów DuPont
Gdzie kupić