Nomex® dla służb ratunkowych

 
 
 

Ochrona godna naszych bohaterów

 
 
 
 
 
 

Każdego dnia odzież ochronna wykonana z materiału DuPont™ Nomex® pomaga chronić strażaków, którzy z narażeniem własnego życia ratują życie innych.Włókno Nomex® jest oporne na działanie ognia i wysokiej temperatury, zapewniając ochronę w sytuacjach zagrożenia. W kontakcie z ekstremalnie wysokimi temperaturami w strukturze materiału Nomex® zachodzi specjalna reakcja, która zmienia jego właściwości, pozwalając tkaninie przechwytywać więcej energii i opóźniając transfer ciepła o kilka cennych sekund.

Nomex® pozwala producentom kombinezonów zapewnić strażakom komfort i najwyższy możliwy poziom ochrony przy najmniejszym obciążeniu. Jest strukturalnie odporny na działanie wysokiej temperatury i płomieni, a właściwości te nie słabną w praniu ani w wyniku eksploatacji.Dzięki większej przepuszczalności powietrza, Nomex® pomaga również utrzymać niższą temperaturę wewnątrz kombinezonu. 

Ci, którzy narażają własne życie w trosce o nasze bezpieczeństwo, zasługują na najlepszą ochronę. Dlatego stale współpracujemy ze strażakami i producentami odzieży ochronnej przy tworzeniu nowych i innowacyjnych rozwiązań pomagających zapewnić bezpieczeństwo strażakom.

 
 
 

Nomex® do kombinezonów strażackich

Od pierwszego alarmu do ugaszenia pożaru — ognioodporny Nomex® zapewnia strażakom doskonałą ochronę podczas niebezpiecznych akcji gaśniczych.

Więcej
 
 
 

Nomex® Nano i Nano Flex

Od ograniczenia stresu termicznego po lepszą osłonę przed cząstkami: Nomex® wciąż zapewnia ognioodporne rozwiązania nowej generacji.

Więcej
 
 
 

Nomex® do odzieży koszarowej/EMT

To, co jest pod kombinezonem strażackim, ma znaczenie.Odzież koszarowa z materiału Nomex® jest wewnętrznie odporna na płomienie, a przy tym niezwykle lekka, zapewniając idealne połączenie wygody i trwałości.

Więcej
 
 
 

Nomex® do walki z pożarami na otwartym terenie

Od wzmacnianych spodni po kombinezony — Nomex® zapewnia wygodną i elastyczną ochronę o znakomitych właściwościach termicznych dla strażaków, którzy z narażeniem życia gaszą pożary na otwartym terenie.

Więcej
 
 
 

Znajdź odpowiedni produkt ochronny do konkretnego zastosowania lub branży w narzędziu DuPont™ SafeSPEC™.
SafeSPEC™

Znajdź odpowiednią ochronę do pracy w niebezpiecznie wysokich temperaturach w narzędziu SafeSPEC™.

Przeglądaj dane techniczne, filmy, webinary i analizy przypadków dotyczące ŚOI firmy DuPont
Biblioteka zasobów

Tutaj znajdziesz dane techniczne, filmy, webinary i analizy przypadków dotyczące ŚOI firmy DuPont

Znajdź punkty sprzedaży produktów DuPont
Gdzie kupić