Ochrona przed łukiem elektrycznym

 
 
 

Innowacyjna odzież chroniąca przed łukiem elektrycznym zapewnia zabezpieczenie przed wieloma zagrożeniami

 
 
 
 
 
 

Najnowsza innowacja firmy DuPont, odzież Nomex® zabezpieczająca przed łukiem elektrycznym gwarantuje ochronę przed zagrożeniami pracownikom branży użyteczności publicznej i przemysłu, jednocześnie oferując komfort noszenia i najlepszą na rynku wytrzymałość.

Marka Nomex® oferująca ochronę przed wysokimi temperaturami i płomieniami została rozszerzona o materiał Nomex® zabezpieczający przed łukiem elektrycznym. To dokonały wybór w przypadku pracowników branży użyteczności publicznej i chemicznej, górnictwa, przemysłu, rafinerii i innych zawodów wysokiego ryzyka.

Ocena na podstawie norm międzynarodowych

Odzież Nomex® chroniąca przed łukiem elektrycznym została tak zaprojektowana, aby spełniać i przekraczać wymagania norm obowiązujących w środowiskach termicznych z wieloma zagrożeniami.

  • ASTM F1506
  • NFPA 2112
  • CGSB 155.20
  • ISO 11612
  • EN 1149
  • IEC 61482-2
  • OEKO-TEX-100

*Certyfikaty różnią się w zależności od regionu i materiału. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z przedstawicielem firmy DuPont.

Zobacz, jak działa wyjątkowe miejsce badań Arc-Man® w Szwajcarii.

 
 
 
 
 
 

Udział w stowarzyszeniu Partnership for Electrical Safety

Wiodące firmy produkujące odzież chroniącą przed łukiem elektrycznym (AR, Arc-Rated) i ogniem (FR, Flame-Resistant) oraz środki ochrony indywidualnej (PPE, Personal Protective Equipment) wspólnie działają na rzecz zapewniania setkom tysięcy polskich pracowników, którzy wykorzystują w pracy sprzęt elektryczny pod napięciem, odpowiedniego wyposażenia chroniącego przed zagrożeniami związanymi z łukiem elektrycznym.

 
 
 

Wbudowana naturalna ochrona

W przeciwieństwie do innych tkanin naturalne właściwości materiału Nomex® sprawiają, że jest on odporny na płomienie, i nie zmieniają się pod wpływem prania ani tarcia – otrzymany materiał jest twardszy i bardziej wytrzymały, ma dłuższy okres trwałości i wyższą wartość.

Niesamowita wygoda

Ubrania chroniące przed łukiem elektrycznym wykonane z materiału Nomex® są lekkie i bardzo wygodne. Gama sprawdzonych produktów DuPont™ Nomex® obejmuje lekkie, wygodne i oddychające materiały, które spełniają lub przekraczają międzynarodowe normy ochrony i skuteczności.

Bardziej wytrzymałe, bardziej ekonomiczne

Ubrania łukochronne Nomex® są bardziej wytrzymałe niż odzież bawełniana z powłoką ognioodporną, co oznacza, że jest także bardziej ekonomiczna. Trwałość jest uzyskana przez wzmocnienie wytrzymałości na przerwanie. Wytrzymałość na przerwanie jest wyższa niż w przypadku bawełny z powłoką ognioodporną.

Doświadczenie w zakresie oferowania niezawodnej ochrony termicznej

Zagrożenia bywają nieprzewidywalne. Nomex® jest gwarancją pewności. Od ponad 50 lat ludzie wykonujący najtrudniejsze zawody na całym świecie ufają marce Nomex®, która zapewnia najlepszą ochronę termiczną na rynku.

Teraz Nomex® zapewnia bezpieczeństwo także w przypadku łuku elektrycznego, dzięki czemu pracownicy przemysłowi mogą korzystać z tak potrzebnej im ochrony przed wieloma zagrożeniami. 

 
 
 
 
 
 

Biblioteka Webinariów

Weź udział w naszych webinariach z serii DuPont Personal Protection Webinar Academy i zostań ekspertem w dziedzinie środków ochrony indywidualnej.

Więcej
 
 
 

Materiały Nomex®

Gama sprawdzonych produktów DuPont™ Nomex® obejmuje teraz lekkie, wygodne i oddychające materiały, które spełniają lub przekraczają międzynarodowe normy ochrony i skuteczności.

Przeglądaj
 
 
 

Filmy techniczne przedstawiające ochronę przed łukiem elektrycznym Nomex®

Zobacz na naszych filmach, jak ognioodporna odzież radzi sobie w różnych warunkach testowych i jakie są związane z nimi przewidywane oparzenia.

Przeglądaj
 
 
 
 
 
 

Znajdź odpowiedni produkt ochronny do konkretnego zastosowania lub branży w narzędziu DuPont™ SafeSPEC™.
SafeSPEC™

Znajdź odpowiedni produkt ochronny do swojej pracy w narzędziu SafeSPEC™.

Przeglądaj dane techniczne, filmy, webinary i analizy przypadków dotyczące ŚOI firmy DuPont
Biblioteka zasobów

Tutaj znajdziesz dane techniczne, filmy, webinary i analizy przypadków dotyczące ŚOI firmy DuPont

Znajdź punkty sprzedaży produktów DuPont
Gdzie kupić