Ochrona przed łukiem elektrycznym

Product
Odzież łukochronna
 
 
 

Innowacyjna odzież chroniąca przed łukiem elektrycznym zapewnia zabezpieczenie przed wieloma zagrożeniami

 
 
 

Najnowsza innowacja firmy DuPont, odzież Nomex® zabezpieczająca przed łukiem elektrycznym gwarantuje ochronę przed zagrożeniami pracownikom branży użyteczności publicznej i przemysłu, jednocześnie oferując komfort noszenia i najlepszą na rynku wytrzymałość.

Marka Nomex® oferująca ochronę przed wysokimi temperaturami i płomieniami została rozszerzona o materiał Nomex® zabezpieczający przed łukiem elektrycznym. To dokonały wybór w przypadku pracowników branży użyteczności publicznej i chemicznej, górnictwa, przemysłu, rafinerii i innych zawodów wysokiego ryzyka.

 
 
 

Tkaniny Nomex® Arc Flash firmy DuPont

Odkryj innowacyjny efekt bąbelków tkaniny Nomex®

 
 
 

Ocena na podstawie norm międzynarodowych

Odzież Nomex® chroniąca przed łukiem elektrycznym została tak zaprojektowana, aby spełniać i przekraczać wymagania norm obowiązujących w środowiskach termicznych z wieloma zagrożeniami.

  • ISO 11612
  • EN 1149
  • IEC 61482-2
  • OEKO-TEX-100
  • ASTM F1506
  • NFPA 2112
  • CGSB 155.20

*Certyfikaty różnią się w zależności od regionu i materiału. W celu uzyskania dodatkowych informacji należy skontaktować się z przedstawicielem firmy DuPont.

Zobacz, jak działa wyjątkowe miejsce badań Arc-Man®.

 
 
 
 
 
 

Wbudowana naturalna ochrona

W przeciwieństwie do innych tkanin naturalne właściwości materiału Nomex® sprawiają, że jest on odporny na płomienie, i nie zmieniają się pod wpływem prania ani tarcia – otrzymany materiał jest twardszy i bardziej wytrzymały, ma dłuższy okres trwałości i wyższą wartość.

Niesamowita wygoda

Ubrania chroniące przed łukiem elektrycznym wykonane z materiału Nomex® są lekkie i bardzo wygodne. Gama sprawdzonych produktów DuPont™ Nomex® obejmuje lekkie, wygodne i oddychające materiały, które spełniają lub przekraczają międzynarodowe normy ochrony i skuteczności.

Bardziej wytrzymałe, bardziej ekonomiczne

Ubrania łukochronne Nomex® są bardziej wytrzymałe niż odzież bawełniana z powłoką ognioodporną, co oznacza, że jest także bardziej ekonomiczna. Trwałość jest uzyskana przez wzmocnienie wytrzymałości na przerwanie. Wytrzymałość na przerwanie jest wyższa niż w przypadku bawełny z powłoką ognioodporną.

Doświadczenie w zakresie oferowania niezawodnej ochrony termicznej

Zagrożenia bywają nieprzewidywalne. Nomex® jest gwarancją pewności. Od ponad 50 lat ludzie wykonujący najtrudniejsze zawody na całym świecie ufają marce Nomex®, która zapewnia najlepszą ochronę termiczną na rynku.

Teraz Nomex® zapewnia bezpieczeństwo także w przypadku łuku elektrycznego, dzięki czemu pracownicy przemysłowi mogą korzystać z tak potrzebnej im ochrony przed wieloma zagrożeniami. 

 
 
 

Pobierz przewodnik

Zapoznaj się ze środkami ochrony indywidualnej dostosowanymi do zagrożeń napotykanych przez pracowników branż użyteczności publicznej.

Przeglądaj przewodnik
 
 
 

Ochrona przed łukiem elektrycznym Webinarium

Dowiedz się więcej na temat aspektów związanych z zagrożeniami związanymi z łukiem elektrycznym, w tym definicji i norm, ale także środków i rozwiązań ochronnych.

Obejrzyj nagranie
 
 
 

Materiały Nomex® w branży użyteczności publicznej

Gdy stawka jest wysoka, materiały Nomex® Arc zapewnia elektrykom, elektromonterom i monterom doskonałą ochronę przed łukiem elektrycznym.

Przeglądaj
 
 
 

Filmy techniczne przedstawiające ochronę przed łukiem elektrycznym Nomex®

Zobacz na naszych filmach, jak ognioodporna odzież radzi sobie w różnych warunkach testowych i jakie są związane z nimi przewidywane oparzenia.

Przeglądaj