Nomex® do odzieży koszarowej:Ochrona termiczna wewnątrz i na zewnątrz

Artykuł
Artykuł
Nomex® do odzieży koszarowej:Ochrona termiczna wewnątrz i na zewnątrz
 
 
 
DPT_Nomex_Photo_Article_Thermal Protection from the Inside Out_Content.02
 
 
 

Walka z pożarem czy krzątanina w remizie — w pracy strażaka nie ma czasu na odpoczynek.Odzież strażacka wykonana z włókien DuPont™ Nomex® pomaga zapewnić niezawodną ochronę przed codziennymi zagrożeniami w tym zawodzie.

Ochrona
Włókno Nomex® jest strukturalnie odporne na płomienie i ekstremalnie wysokie temperatury. Nie topi się, nie kapie ani nie ulega zapłonowi.Odzież koszarowa wykonana z materiału Nomex® jest zgodna z normą NFPA 1975 i testujemy ją przy użyciu naszego manekina Thermo-Man®.W porównaniu z odzieżą wykonaną w 100% bawełny, odzież wykonana z włókna Nomex® ogranicza prawdopodobieństwo poparzeń o 50% w kontakcie z płomieniami przez czas nie dłuższy niż 3 sekundy. 

Komfort
Odzież wykonana z włókna Nomex® jest lekka i dobrze przepuszcza powietrze — w porównaniu z odzieżą bawełnianą powlekaną impregnatem ognioodpornym (FRT).Zapobiega wystąpieniu stresu cieplnego, który powoduje spadek koncentracji, dezorientację i wycieńczenie organizmu.

Opłacalność
Ochronna odzież koszarowa wykonana z materiału Nomex® zapewnia też komfort i niższy łączny koszt eksploatacji.W przeciwieństwie do odzieży bawełnianej powlekanej impregnatem ognioodpornym (FRT), odzież wykonana z materiału Nomex® może być prana do 125 razy bez utraty właściwości ochronnych. Zatem wystarcza na dłużej.Średnia trwałość odzieży koszarowej wykonanej z włókna Nomex® wynosi około 5 lat — w przeciwieństwie do 1 roku dla bawełnianej odzieży FTR. Jest to zatem rozwiązanie bardziej opłacalne.Ponadto odzież wykonana z materiału Nomex® zachowuje profesjonalny wygląd bez prasowania.

Odzież koszarowa wykonana z materiału Nomex® jest gotowa na każde wezwanie o każdej porze.