Lekkie kombinezony DuPont™ Tychem® przeznaczone do ochrony przed zagrożeniami chemicznymi i biologicznymi

Śmiertelnym zagrożeniem dla człowieka może być nie tylko ogień lub broń. Pracownicy zatrudnieni w warunkach narażenia na działanie niebezpiecznych substancji chemicznych, toksycznych gazów bądź czynników biologicznych polegają na kombinezonach ochronnych wykonanych z materiałów DuPont™ Tychem®.

Tychem® to gama innowacyjnych, wytrzymałych materiałów wielowarstwowych o właściwościach bariery, które pomagają zabezpieczyć przed zagrożeniami chemicznymi i biologicznymi. Wysoki poziom ochrony przeciwchemicznej jest uzyskany przy nietypowo małym ciężarze materiału.

 

Znajdź odpowiednią ochronę

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

W przypadku ochrony przed zagrożeniami chemicznymi ważne są detale.

 

Niezawodność odzieży DuPont™ Tychem® zaczyna się od stosowanych przez nas unikatowych materiałów, które tworzą barierę dla substancji chemicznych. Są one testowane w niezależnych laboratoriach. Stworzyliśmy kompleksową bazę danych, aby wykazać, że materiały Tychem® są odporne na przenikanie setek substancji chemicznych: od toksycznych cieczy i oparów po sarin i chlor gazowy. Wyniki są dostępne na naszej stronie internetowej: safespec.dupont.co.uk

 

Równie ważna jest konstrukcja odzieży. Bezpieczne szwy i zamki błyskawiczne, właściwy rozmiar, dopasowanie do ciała oraz konstrukcja kaptura i akcesoriów, a nawet kolor odzieży — wszystko to odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu pracownikom bezpieczeństwa w miejscu pracy. Firma DuPont oferuje wiele rozwiązań: od kapturów i osłon na obuwie po fartuchy, kombinezony i odzież zapewniającą pełną izolację.

 
 
 
 
 
 

MATERIAŁ

Materiały barierowe i konstrukcja odzieży Tychem® pomagają zapobiegać przesiąkaniu i przenikaniu substancji chemicznych. Testy przenikania są najbardziej czułym pomiarem, dlatego szeroko zakrojone badania pozwalają upewnić się, że każda odzież Tychem® zapewnia odpowiedni poziom ochrony.

penetration_cropped.jpg
Przesiąkanie

Proces fizyczny, w którym substancja chemiczna przedostaje się przez materiał poprzez istniejące w nim pory lub defekt.

permeation_cropped.jpg
Przenikanie

Proces, w którym substancja chemiczna przedostaje się przez materiał na poziomie molekularnym.

 
 
 

KONSTRUKCJA SZWÓW

Zawsze wybieraj odzież z wytrzymałymi, szczelnymi szwami, które są odpowiednio skonstruowane do zastosowania.


 
 
 

KRÓJ ODZIEŻY

Firma DuPont oferuje wiele krojów odzieży, od kapturów i osłon na obuwie, po fartuchy, kombinezony i kombinezony zapewniające całkowitą izolację od otoczenia. Kombinezony zapewniające całkowitą izolację są dostępne w wersji z wejściem znajdującym się z przodu lub z tyłu kombinezonu, z płaskim tyłem (do użytku z zewnętrznym systemem napowietrzającym) lub z rozbudowanym tyłem (do użytku z niezależnym aparatem powietrznym - SCBA).