Ochrona przeciwchemiczna/HAZMAT

 
 
 

Ekstremalna ochrona w ekstremalnych środowiskach

 
 
 

Pracownicy w przemyśle codzienne mają do czynienia z niebezpiecznymi cząstkami, oparami chemicznymi i cieczami.Naukowcy DuPont przeanalizowani te zagrożenia i opracowali indywidualną odzież ochronną zapewniającą trwałość, komfort i bezkompromisową ochronę, która, w przeciwieństwie do wielu innych materiałów ochronnych, zachowuje niezmienne właściwości w całym okresie eksploatacji.

Produkty z linii DuPont™ Tychem® zapewniają wyjątkowo szeroką ochronę chemiczną — nawet przed substancjami chemicznymi pod ciśnieniem.Produkty DuPont™ Tyvek® są odporne na liczne substancje chemiczne pod niskim ciśnieniem, na bazie wody i w niskim stężeniu oraz na cząstki powyżej 1 mikrona.

Ochrona przed niebezpiecznymi materiałami

Dla osób, które codziennie stykają się z materiałami niebezpiecznymi, miejsce pracy może być równie groźne jak pole bitwy.Firma DuPont opracowała odzież ochronną przeznaczoną do kontaktu z groźnymi substancjami chemicznymi (HAZMAT) i czynnikami biologicznymi w środowiskach pracy.Przeprowadziliśmy przy tej okazji serie rygorystycznych testów i zadbaliśmy o najdrobniejsze szczegóły. Nasza odzież ochronna marki Tychem® jest używana przez ekipy do walki z zagrożeniem chemicznym (HAZMAT), policję, pogotowie ratunkowe i personel wojskowy.Pomaga zapewnić ochronę przed różnymi zagrożeniami — od lekkich rozprysków cieczy po kontakt z ekstremalnie niebezpiecznymi substancjami chemicznymi używanymi w przemyśle oraz bronią chemiczną.Na linii frontu czy za nią — każdy pracownik zasługuje na bezpieczeństwo.

Kombinezony i odzież ochronna Tychem® do ochrony przed zagrożeniem biologicznym

DuPont oferuje szeroki wybór przeciwchemicznej odzieży ochronnej i kombinezonów chroniących przed zagrożeniem biologicznym (wraz z ich specyfikacjami) dostosowanych do najrozmaitszych potrzeb.

• Odzież ochronna Tyvek® 600 jest wykonana z zaawansowanego szybko przędzionego włókna poliestrowego ze szwami uszczelnionymi taśmą zewnętrzną. Zapewnia ochronę przed kwasami, zasadami i roztworami soli w niskim stężeniu, jak również w ograniczonym stopniu chroni przed niebezpiecznymi pyłami organicznymi.

• Odzież ochronna Tychem® 2000 ze szwami uszczelnianymi taśmą zapewnia lekką ochronę i jest dostępna w jaskrawym kolorze żółtym lub dyskretnym kolorze szarym.

• Odzież ochronna Tychem® 5000 jest dostępna w różnych wzorach, w tym jako kombinezony, fartuchy i kurtki z ochraniaczem na szyję, ze szwami uszczelnianymi taśmą.Jest dostępna w dyskretnym kolorze jasnobrązowym.

• Odzież ochronna Tychem® 9000 jest dostępna jako kombinezony robocze i pełne ze szwami uszczelnianymi i taśmą.Jest dostępna w jaskrawym kolorze żółtym.Niektóre modele mają certyfikat zgodności z normą NFPA 1994 dotyczącą odzieży ochronnej dla służb ratunkowych i antyterrorystycznych do likwidowania zagrożeń CBRN (chemicznych, biologicznych, radiologicznych i jądrowych).

• Odzież ochronna Tychem® 10000 jest dostępna w jaskrawym kolorze jasnożółtym z oznakowaniem „Level A”.Niektóre modele mają certyfikat zgodności z normą NFPA 1994 dotyczącą odzieży ochronnej dla służb ratunkowych i antyterrorystycznych do likwidowania zagrożeń CBRN (chemicznych, biologicznych, radiologicznych i jądrowych).

 
 
 

Odzież Tychem®

By zapewnić sobie ochronę przed zagrożeniami chemicznymi, pracownicy przemysłowi polegają na odzieży Tychem®.

Więcej
 
 
 
 
 
 

Odzież ochronna Tyvek®

Tyvek® pomaga zapewnić idealną równowagę między wymaganiami ochrony, trwałości i wygody pracowników w środowiskach przemysłowych i miejscach z kontrolą sterylności, takich jak niektóre hale produkcyjne, zakłady farmaceutyczne, fabryki pojazdów czy usługi komunalne.

Więcej
 
 
 

Odzież ProShield®

Odzież DuPont™ ProShield® zapewnia odpowiednie zabezpieczenie przed substancjami niegroźnymi.

Więcej
 
 
 
 
 
 

Tyvek®/Tychem®: ochrona przeciwchemiczna dla wojska i policji.

W wielu scenariuszach militarnych i policyjnych wymagana jest ochrona przeciwchemiczna. DuPont zapewnia ją w formie środków ochrony indywidualnych (ŚOI) wykonanych z materiałów Tyvek® i Tychem®.

Więcej