Praca na wysokości jest jedną z najbardziej niebezpiecznych czynności w przemyśle i budownictwie. Oprócz ryzyka upadku w takim miejscu pracy mogą występować inne zagrożenia: narażenie na działanie szkodliwych substancji chemicznych, w tym środków czyszczących, farb i rozpuszczalników, a także niebezpiecznych pyłów, takich jak azbest i polichlorowane bifenyle (PCB). Potrzeba ograniczania wielu zagrożeń stanowi szczególne wyzwanie dla służb BHP, dlatego że wiąże się z koniecznością określenia kilku różnych rodzajów środków ochrony indywidualnej (ŚOI), które muszą być ze sobą kompatybilne, aby zapewnić pracownikom wymagany poziom ochrony.
Ten e-przewodnik to kompleksowy przegląd zagadnień związanych z wyborem i zarządzaniem środkami ochrony indywidualnej do pracy na wysokości. Opisanych w nim jest wiele zagrożeń związanych z pracą na wysokości, kluczowa rola ŚOI w minimalizowaniu tych zagrożeń oraz ramy prawne dotyczące bezpieczeństwa w miejscu pracy. Na przykładzie wyzwań związanych z używaniem przeciwchemicznego kombinezonu ochronnego wraz z uprzężą, omówione są trudności związane z zapewnieniem kompatybilności ŚOI i wyjaśnienie, w jaki sposób firma DuPont rozwiązuje te kwestie poprzez najnowsze rozwiązania w konstrukcji odzieży ochronnej.
Firma DuPont zdecydowała się na współpracę z producentami uprzęży w celu opracowania odzieży ochronnej, którą można nosić na uprzęży pełnej, chroniąc zarówno uprząż, jak i użytkownika przed zagrożeniami chemicznymi. W trakcie prac uwzględniono szczególne wymagania użytkowników uprzęży pełnej i określono czynniki różnicujące skuteczność ochrony projektowanej odzieży kompatybilnej z takimi uprzężami.
Nagrodzona innowacja
Nowa odzież Tyvek® 500 HP TY178S HP oferuje unikalne rozwiązanie - ochronę zarówno noszącego, jak i pełnego uprzęży - poprzez zapewnienie bariery między użytkownikiem a zagrożeniami w postaci cząstek lub lekkich cieczy aerozolowych w otoczeniu
Tyvek® 500 HP zapewnia noszącemu pełną ochronę, umieszczając linę zabezpieczającą w zamkniętej komorze, umożliwiając dostęp do uprzęży noszonej pod spodem, co pomaga utrzymać skuteczną barierę między użytkownikiem a wyposażeniem oraz wszelkimi zagrożeniami chemicznymi.
Używanie tego nowego kombinezonu kompatybilnego z uprzężą przynosi wiele korzyści.
Kombinezon zapewnia dodatkową ochronę przed zagrożeniami chemicznymi bez narażania integralności lub funkcjonalności kompatybilnych uprzęży, co poprawia zgodność z przepisami.
Łatwy dostęp do klamer typu D w kompatybilnych uprzężach oznacza, że czas konfiguracji i użytkowania może zostać znacznie skrócony, co pozwala pracownikom skupić się na swoich zadaniach.
Dzięki wydłużeniu żywotności uprzęży pełnej zmniejsza się częstotliwość wymiany i konserwacji, co obniża długoterminowe koszt
Odzież DuPont™ Tyvek® 500 HP to gwarancja jakości, co może zachęcić użytkowników do inwestowania w lepsze, trwalsze uprzęże, które oferują lepszą ochronę przed upadkiem i lepszy zwrot z inwestycji.
Najważniejsze punkty webinaru:
Identyfikacja ryzyk: Poznaj powszechne zagrożenia związane z pracą na wysokościach, szczególnie podczas korzystania z chemicznych odzieży ochronnej wraz z uprzężami bezpieczeństwa.
Zrozumienie wyzwań związanych z kompatybilnością: Zbadaj złożoność wyboru sprzętu ochronnego, który spełnia przepisy bezpieczeństwa, nie rezygnując z funkcji.
Innowacyjne rozwiązania - Demonstracja na żywo: Obejrzyj na żywo ćwiczenie zakładania i zdejmowania z modelem 178 kombinacji DuPont™ Tyvek® 500 HP, podkreślając kompatybilność z uprzężami bezpieczeństwa.
DuPont projektuje odzież przeciwchemiczną dla użytkowników uprzęży, wykorzystując specjalistyczną wiedzę firmy MSA w zakresie ochrony przed upadkiem
Firma DuPont jako wiodący producent środków ochrony indywidualnej postawiła sobie za cel opracowanie odzieży, która zapewniłaby pracownikom i użytkowanej przez nich uprzęży lepszą ochronę przed substancjami chemicznymi, dlatego że mogłaby być noszona na uprzęży, a nie pod nią. Aby osiągnąć ten cel, DuPont nawiązał współpracę z firmą posiadającą specjalistyczną wiedzę na temat ochrony przed upadkiem z wysokości. Ekspert w dziedzinie bezpieczeństwa, firma MSA, natychmiast dostrzegła potencjał projektu, co zaowocowało ścisłą współpracą.