OCHRONA PRZED ZAGROŻENIAMI CHEMICZNYMI I BIOLOGICZNYMI

General
Kombinezon przeciwbiologiczny
 
 
 

Zabezpiecz się przed zagrożeniami chemicznymi i biologicznymi za pomocą kombinezonów firmy DuPont

Ilość zagrożeń biologicznych rośnie. Zgodnie z europejskim prawodawstwem opracowane zostały specjalne wymagania dotyczące materiałów używanych do produkcji odzieży zabezpieczającej przed czynnikami zakaźnymi. Ocena działania kombinezonów ochronnych w oparciu o te kryteria, w ramach ogólnej oceny ryzyka, może ułatwić wybór właściwego środka ochrony indywidualnej w celu zminimalizowania ryzyka zakażenia.

Ścisła kontrola medyczna zakażeń ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania rozprzestrzeniania się chorób wysoce zakaźnych - to właśnie przede wszystkim brak ścisłej kontroli w państwach dotkniętych niedawnym wybuchem epidemii wywołanej przez wirus Ebola był odpowiedzialny za jej rozmiary. W państwach, w których obowiązują wysokie standardy w publicznej służbie zdrowia, ryzyko przeniesienia zakażenia jest zasadniczo uznawane za istotnie niższe.

Stosowanie środków ochrony indywidualnej jest niezbędnym elementem kontroli zakażeń w przypadku osób odpowiedzialnych za pielęgnację, leczenie, transport, wdrażanie środków zapobiegawczych i odkażanie, nie tylko w związku z bezpieczeństwem tych osób, ale też ludzi w ich otoczeniu.

DuPont Personal Protection oferuje kombinezony ochronne właściwe w przypadku wszystkich czterech grup ryzyka oraz typów od 3 do 6. W zależności od postaci czynnika biologicznego, poziomów ekspozycji, rodzaju pracy oraz ryzyka zakażenia należy rozważyć badanie barierowego działania materiału względem właściwego czynnika zakaźnego. Pod uwagę należy wziąć także typ szwu i wytrzymałość mechaniczną materiału.

Samo zastosowanie odzieży ochronnej nie gwarantuje ochrony. Efekt ochronny kombinezonów można zapewnić wyłącznie, jeśli odzież jest zakładana i zdejmowana we właściwy sposób oraz jeśli przestrzegane są odpowiednie procedury pracy. DuPont może dostarczyć informacji na temat zakładania i zdejmowania naszych kombinezonów ochronnych. Dysponujemy także materiałem filmowym, który można wykorzystać do szkolenia personelu.

 

UZYSKAJ SPERSONALIZOWANĄ POMOC ONLINE

 
 
 

MARKI DUPONT

Tyvek® Protective Apparel by DuPont helps safeguard workers in many industries.

Odzież ochronna Tyvek®

Czytaj więcej
DuPont™ Tychem® garments help protect industrial and public sector workers with

KOMBINEZONY TYCHEM®

Czytaj więcej
 
 
 

SafeSPEC_Logo
SafeSPEC™

Znajdź odpowiedni produkt ochronny do swojej pracy z SafeSPEC ™.

DPT19_25132_US_resource_library_120x120px.gif
Biblioteka zasobów

Znajdź informacje techniczne, filmy, seminaria internetowe i studia przypadków dotyczące środków ochrony indywidualnej DuPont tutaj.

dpt19_25132_us_where_to_buy_120x120px.gif
Gdzie kupić