Wywiad z panami Barbinkiem i Guillaudem z działu zakupów w firmie Ledoux

Studium przypadku
Studium przypadku
Ledoux i kombinezony Tyvek® | DuPont
 
 
 

Pracownicy francuskiego przedsiębiorstwa Groupe Ledoux używają na co dzień kombinezonów Tyvek®. W tej rozmowie kierownicy ds. zakupów, Morgan Barbinek i Maurice Guillaud, wyjaśniają, dlaczego dla pracowników wybrali kombinezony z materiału  Tyvek®.

Dziennikarz: Dzień dobry. Odpowiadacie za zakupy dla przedsiębiorstwa zajmującego się projektowaniem, remontami i utrzymaniem instalacji przemysłowych. Zdecydowaliście się na kombinezony ochronne DuPont™ Tyvek®. W jakich warunkach będą one używane?

Maurice Guillaud: Jeden z naszych kontraktów polega na remontowaniu maszyn wykorzystywanych w zakładach kolejowych i motoryzacyjnych. Odpowiadamy za demontaż, ocenę stanu, naprawę i ponowny montaż tych urządzeń.

Po dziesięcioleciach eksploatacji maszyny potrafią być niewyobrażalnie brudne, z osadami zanieczyszczonych pyłów i cieczy. Aby chronić przed tym naszych serwisantów, wyposażamy ich w kombinezony Tyvek®. Łatwiej jest zmienić kombinezon niż czyścić ubranie robocze, które czasami należałoby wymieniać nawet dwa razy dziennie. Serwisanci noszą kombinezony do prac, w których bardzo szybko i łatwo można się ubrudzić. Co ważne, stroje te nie krępują ruchów.

Morgan Barbinek: Kiedy projektujemy specjalistyczne maszyny, zaczynamy właściwie od czystej kartki. Robimy narzędzia do produkcji części pojazdów (dla przemysłów motoryzacyjnego i lotniczego), które będą używane codziennie, oraz do magazynowania, transportowania i pakowania żywności i leków. Czasami musimy wykorzystywać konkretne normy i produkty. Wtedy właśnie do gry wkraczają kombinezony Tyvek®, ponieważ zapewniają optymalną ochronę przed zachlapaniem przy pełnej swobodzie ruchu.

Kombinezony Tyvek® służą nam także w bardziej podstawowych zadaniach, takich jak czyszczenie i konserwacja urządzeń przemysłowych czy malowanie części i podzespołów. Kombinezony Tyvek® są gładkie i hydrofobowe. W ogóle nie krępują ruchów i nie przemakają. Do tego są bardzo lekkie i łatwo poddają się utylizacji. Można je łatwo zabrać do pracy w innych miejscach, co dla nas ma istotne znaczenie.

Dziennikarz: Na rynku funkcjonuje kilku liczących się producentów. Dlaczego wybraliście akurat kombinezony Tyvek®?

M.G. & M.B.: Zużywamy około 100 kombinezonów rocznie. Próbowaliśmy tańszych produktów, ale nasi technicy za każdym razem narzekali: były za sztywne, zbyt łatwo się rwały, elastyczne ściągacze przy mankietach, kostkach lub kapturze były za luźne albo niewytrzymałe. Do tego całe kombinezony okazywały się za grube, za gorące, za ciężkie itd. Wszystko to przemawiało na rzecz produktów Tyvek®. Do tego staramy się przestrzegać różnych branżowych norm, w tym np. ISO 9001, dlatego nasze procedury zaopatrzeniowe przystosowaliśmy pod kątem odpowiedzialności za środowisko naturalne. Kolejnym czynnikiem był fakt produkowania kombinezonów Tyvek® w Europie.

 
 
 

Znajdź najbardziej odpowiedni produkt ochronny dla swojego zastosowania lub sektora dzięki DuPont ™ SafeSPEC ™
SafeSPEC™

Znajdź najbardziej odpowiedni produkt ochronny do swojej pracy z SafeSPEC ™.

 Przeglądaj dane techniczne, filmy, seminaria internetowe i studia przypadków dotyczące środków ochrony indywidualnej DuPont
Biblioteka zasobów

Znajdź dane techniczne, filmy, seminaria internetowe i studia przypadków dotyczące środków ochrony indywidualnej DuPont tutaj.

Dowiedz się, gdzie kupić produkty DuPont
Gdzie kupić