MALOWANIE – ŚRODKI OCHRONY INDYWIDUALNEJ

 
 
 

Wygodna odzież przeciwchemiczna do prac lakierniczych

Pracownicy lakierni potrzebują niezawodnej ochrony przed pyłem, aerozolami i lekkim zachlapaniem. Potrzebna jest im także odzież, która nie ulega uszkodzeniu w wyniku schylania się, kucania ani w razie kontaktu z szorstką powierzchnią, przykładowo metalową, betonową lub drewnianą. Kombinezony ochronne firmy DuPont to nie tylko ochrona pracowników, ale także zabezpieczenie procesów, w które są zaangażowani.

Dzięki właściwościom zastosowanych materiałów nasza odzież łączy w sobie ochronę, komfort i trwałość.

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje farb:

  • farby rozpuszczalnikowe,
  • farby na bazie wody
  • farby proszkowe.

Każdy rodzaj farby wymaga innego poziomu ochrony ze względu na ryzyko podczas przygotowywania powierzchni lub nakładania farby.

Ochrona pracownika

Firma DuPont zaleca stosowanie kombinezonów ochronnych  DuPont™ Tyvek® podczas prac przy obróbce powierzchni wymagających ochrony przed cieczami i cząstkami stałymi. Cieszą się one ogromną popularnością w przemyśle motoryzacyjnym, gdyż łączą w sobie ochronę, komfort i trwałość. Ten rodzaj przeciwchemicznej odzieży ochronnej kategorii III zapewnia skuteczną ochronę przed farbami na bazie wody i przed cząstkami stałymi farb proszkowych. Równie ważne jest to, że odzież wykonana z materiału Tyvek® jest zawsze miękka, lekka i przepuszcza powietrze, co daje pracownikom odpowiedni poziom komfortu w trakcie pracy.

Ergonomiczny krój zapewnia użytkownikom swobodę ruchów i dopasowanie nawet podczas długiej pracy. Niektóre prace lakiernicze stwarzają ryzyko nie tylko podczas nakładania farby, ale i podczas przygotowywania farby lub czyszczenia narzędzi z użyciem zmywaczy rozpuszczalnikowych. Do wszystkich potencjalnie niebezpiecznych zadań zdecydowanie zaleca się stosowanie akcesoriów DuPont™ Tychem® 6000 F, gdyż doskonale uzupełniają ochronę oferowaną przez odzież ochronną  Tyvek®.

Ochrona procesu

W niektórych przypadkach odzież ochronna ma na celu nie tylko ochronę pracownika, ale i procesu produkcyjnego przed zanieczyszczeniem przez człowieka. Aby uniknąć dodatkowych kosztów i zapobiec problemom jakościowym, należy używać odzieży, która nie pozostawia włókien i nie powoduje zanieczyszczenia podczas malowania natryskowego i obróbki powierzchniowej. Materiał Tyvek® jest niezwykle odporny na ścieranie i ma gładką powierzchnię, co zmniejsza ryzyko zanieczyszczenia produktu końcowego.

Odzież ochronna i akcesoria firmy DuPont dla lakierników

Wybór najlepszej odzieży ochronnej do danego zadania zależy zatem od wielu czynników, w tym od produktu, rodzaju farby i środków używanych do obróbki powierzchniowej, stopnia stężenia stosowanych substancji chemicznych oraz metody lakierowania.

Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak skutecznie chronić się podczas malowania,  kliknij tutaj.

 
 
 

POWIĄZANE PRODUKTY

POWIĄZANE PRODUKTY ProShield® 60
Tyvek® 200 EasySafe
Tyvek® 400 Dual
Tyvek® 500 Xpert
Tyvek® 600 Plus
 
 
 

WYKORZYSTANIE

Bodyshop - środki ochrony indywidualnej

Dowiedz się, dlaczego odpowiednie środki bezpieczeństwa, takie jak noszenie odzieży wykonanej z DuPont ™ Tyvek® lub DuPont ™ Tychem®, powinny być stosowane w przemyśle i handlu, aby pomóc chronić przed często niedocenianymi zagrożeniami związanymi z obróbką powierzchni i powłokami ”.

Czytaj więcej

Pobierz naszą ulotkę na temat odzieży ochronnej do prac malarskich

Czytaj więcej
 
 
 

PRODUKTY I USŁUGI FIRMY DUPONT

tyvek-800-j-thumbnail.jpg
Kombinezon DuPont™ Tyvek® 800 J
1535363777538.png
DuPont™ Tyvek® 500 HV - KOMBINEZON O INTENSYWNEJ WIDZIALNOŚCI, KTÓRY NIE BLAKNIE W TRAKCIE UŻYTKOWANIA
DPT_EMEA_Polybag Classic Plus.jpg
Kombinezony Tyvek® 600 Plus
DPT_Photo_Tyvek_Classic_Xpert_header_630x315.jpg
Kombinezony Tyvek® 500 Xpert
1562832108335.jpg
Kombinezon DuPont™ Tyvek® 500 HV
Tyvek_accessories_PSD_118_630x315.jpg
Akcesoria Tyvek®
 
 
 

MARKI DUPONT

DuPont™ Tychem® garments help protect industrial and public sector workers with

KOMBINEZONY TYCHEM®

Czytaj więcej

Odzież ochronna Tyvek®

Czytaj więcej
 
 
 

PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA W PRAKTYCE

DSXT2887a.jpg
Dwóch liderów, jeden priorytet: bezpieczeństwo pracy.
Airbus

Na lotnisku Toulouse-Blagnac AIRBUS wykorzystuje kombinezony DuPont Tyvek®/Tychem® do zapewnienia pracownikom ochrony w trakcie malowania natryskowego, czynności konserwacyjnych i inspekcji samolotów.

Merck_MG_7840_300dpi_retouched.jpg
Firma Merck wybiera nową przeciwchemiczną odzież ochronną DuPont™ Tychem® 6000 F FaceSeal
Producent łodzi Bénéteau chroni swoich pracowników za pomocą tkaniny DuPont™ Tyvek®

Producent łodzi Bénéteau chroni swoich pracowników za pomocą kombinezonów DuPont™ Tyvek®

sncf-thumbnail.jpg
DuPont Protection Solutions, wieloletni partner kolei francuskich SNCF, opracował kombinezon ochronny typu „dwa w jednym”: Tyvek® 500 HV zabezpiecza przed czynnikami biologicznymi i zagrożeniami związanymi z pracą na kolei.
Firma Merck wybiera nową przeciwchemiczną odzież ochronną DuPont™ Tychem® 6000 F FaceSeal Zespół Luna Rossa używa kombinezonów Tyvek® od DuPont

Budowniczowie łodzi LUNA ROSSA wybrali kombinezony DuPont™ Tyvek® do ochrony przed szkodliwymi substancjami w trakcie pracy.

 
 
 

Znajdź najbardziej odpowiedni produkt ochronny dla swojego zastosowania lub sektora dzięki DuPont ™ SafeSPEC ™
SafeSPEC™

Znajdź najbardziej odpowiedni produkt ochronny do swojej pracy z SafeSPEC ™.

 Przeglądaj dane techniczne, filmy, seminaria internetowe i studia przypadków dotyczące środków ochrony indywidualnej DuPont
Biblioteka zasobów

Znajdź dane techniczne, filmy, seminaria internetowe i studia przypadków dotyczące środków ochrony indywidualnej DuPont tutaj.

Dowiedz się, gdzie kupić produkty DuPont
Gdzie kupić