W jaki sposób produkty DuPont Personal Protection wspierają zrównoważony rozwój

 
 
 

Innowacyjne produkty, które pomagają chronić ludzi i planetę

Zagrożenia w miejscu pracy mogą być bardzo różne, jednak pracownicy na całym świecie w wielu branżach — począwszy od produkcji ogólnej, ropy naftowej i gazu, górnictwa i usług komunalnych po farmację, elektronikę i motoryzację — jak również pracownicy służby zdrowia, strażacy i pracownicy służb ratowniczych polegają na produktach DuPont Personal Protection, które pomagają im zachować bezpieczeństwo.

Poleganie na sprawdzonych właściwościach ochronnych środków ochrony indywidualnej (ŚOI) i rozwiązaniach najbardziej renomowanych i innowacyjnych marek - Tyvek®, Nomex® i Kevlar® - pomaga chronić ludzi przed zagrożeniami zawodowymi, aby mogli bezpiecznie wrócić z pracy do domu. Ponadto oparte na naukowych podstawach rozwiązania w zakresie środków ochrony osobistej pomagają również w promowaniu zrównoważonego rozwoju w całym łańcuchu wartości. 

 
 
 

 
 
 
 
 
 

Materiał Tyvek® jest używany do produkcji wygodnej i trwałej odzieży ochronnej, która chroni przed niebezpieczeństwem i zagrożeniami stwarzanymi przez różne związki chemiczne. Począwszy od pomieszczeń czystych po niebezpieczne sprzątanie. Tyvek® zapewnia odpowiednie ŚOI do pracy. Tyvek® oferuje również wyraźne korzyści, jeśli chodzi o zrównoważony rozwój, w tym:

 
 
 

DSF-DPP-sustainability-icon1-pgA-image-120x120@2x.jpg
Recykling

Odzież Tyvek®, która jest wykonana z polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE), nadaje się w 100% do recyklingu w ramach programu recyklingu odzieży ochronnej Tyvek®, który pozwala na usunięcie odzieży z wysypisk śmieci i daje jej drugie życie.

DSF-DPP-sustainability-icon2-pgA-image-120x120@2x.jpg
Lekkość

Doskonały stosunek wytrzymałości do wagi materiału Tyvek® umożliwia produkcję lekkich ubrań, które oferują potencjalnie mniejsze zużycie energii w transporcie w porównaniu z cięższymi produktami konkurencyjnymi.

DSF-DPP-sustainability-icon3-pgA-image-120x120@2x.jpg
Mniejsza ilość odpadów

Niska waga materiału oraz doskonała odporność na rozdarcia i przebicia może skutkować mniejszym zużyciem energii i zasobów, a także mniejszą ilością odpadów materiałowych na koniec okresu użytkowania produktu.

DSF-DPP-sustainability-icon4-pgA-image-120x120@2x.jpg
Mała ilość dodatków

Tyvek® jest produkowany bez plastyfikatorów i ograniczonych substancji chemicznych wymienionych w dyrektywach europejskich, takich jak RoHS (dyrektywa 2015/863/UE) lub REACH Substancje wzbudzające szczególnie duże obawy (SVHC).

 
 
 
 
 
 

DuPont™ Nomex® pomaga zapewnić najwyższą ochronę przed wysoką temperaturą i płomieniem w przypadku wielu zagrożeń termicznych. Począwszy od nadmiernego ciepła i płomieni po ochronę przed łukiem elektrycznym. Nomex® zapewnia bezkompromisową ochronę przed płomieniem. Nomex® pomaga również osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju, ponieważ oferuje takie korzyści jak:

 
 
 

DSF-DPP-sustainability-icon1-pgA-image-120x120@2x.jpg
Recykling

Odzież wykonana z materiału Nomex® nadaje się do recyklingu. Ponadto wykazano, że włókna pochodzące z recyklingu odzieży Nomex® mogą być stosowane w materiałach budowlanych i innych produktach wymagających właściwości ognioodpornych.

DSF-DPP-sustainability-icon2-pgA-image-120x120@2x.jpg
Lekkość

Odzież wykonana z materiału Nomex® jest lżejsza niż konkurencyjne rozwiązania oparte na bawełnie lub mieszankach włókien technicznych o właściwościach ognioodpornych, co daje możliwość zmniejszenia zużycia energii w transporcie.

DSF-DPP-sustainability-icon3-pgA-image-120x120@2x.jpg
Mniejsza ilość odpadów

Tkaniny Nomex® oferują ekstremalną trwałość i ochronę oraz mogą być prane do 125 razy bez utraty wydajności. Przy średnim okresie użytkowania wynoszącym 5 lat znacząco zmniejszają ilość odpadów wytwarzanych przez każdego użytkownika.

DSF-DPP-sustainability-icon5-pgA-image-120x120@2x.jpg
Oszczędność zasobów

Nawiązaliśmy współpracę z firmą Gonvarri Steel Services, aby zapewnić korzystne wykorzystanie produktu ubocznego powstającego podczas produkcji włokien Nomex® w Hiszpanii, i pomaga zmniejszyć roczne zużycie wody, energii elektrycznej i transportu drogowego.

 
 
 
 
 
 

Certyfikat OEKO-TEX®

Większość tkanin Nomex® posiada certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100, co oznacza, że spełniają one wymogi załącznika XVII do rozporządzenia REACH, są przyjazne dla środowiska i produkowane w sposób odpowiedzialny społecznie.

 
 
 
 
 
 

Pracownicy przemysłowi polegają na rękawicach i zarękawkach wykonanych z materiału Kevlar®, które zapewniają doskonałą ochronę mechaniczną i termiczną. Kevlar® spełnia lub przewyższa branżowe normy bezpieczeństwa. Kevlar® oferuje również ważne korzyści w zakresie zrównoważonego rozwoju, takie jak:

 
 
 

DSF-DPP-sustainability-icon4-pgA-image-120x120@2x.jpg
Mała ilość dodatków

Kevlar® jest produkowany bez plastyfikatorów i ograniczonych substancji chemicznych wymienionych w dyrektywach europejskich, takich jak RoHS (dyrektywa 2015/863/UE) lub REACH Substancje wzbudzające szczególnie duże obawy (SVHC).

DSF-DPP-sustainability-icon3-pgA-image-120x120@2x.jpg
Mniejsza ilość odpadów

Rękawice wykonane z włókna Kevlar® można prać ponad 10 razy, co wydłuża okres użytkowania produktu. Rękawice wykonane z włókna Kevlar® nie muszą być wymieniane tak często jak inne rękawice ochronne, dzięki czemu ilość odpadów wytwarzanych przez każdego pracownika jest znacznie mniejsza.

DSF-DPP-sustainability-icon2-pgA-image-120x120@2x.jpg
Lekkość

Włókno Kevlar® jest 5 razy mocniejsze niż stal w stosunku do tej samej wagi. Biorąc pod uwagę tę niewiarygodną wytrzymałość, Kevlar® zapewnia optymalną wydajność w zakresie lekkości, wymagając przy tym o 25% mniej materiału niż inne konkurencyjne produkty, takie jak wysoce wydajny polietylen (HPPE).

DSF-DPP-sustainability-icon6-pgA-image-120x120@2x.jpg
Certyfikat OEKO-TEX®

Większość włókien i przędz Kevlar® posiada certyfikat OEKO-TEX® STANDARD 100, co oznacza, że spełniają one wymogi załącznika XVII do rozporządzenia REACH, są przyjazne dla środowiska i produkowane w sposób odpowiedzialny społecznie.

 
 
 

Certyfikat ISO 14001

Włókna Tyvek®, Nomex® i Kevlar® są produkowane w ramach zweryfikowanej polityki zarządzania ochroną środowiska zgodnej z normą Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) 14001. Norma ISO 14001:2015 określa wymogi dotyczące systemu zarządzania ochroną środowiska, które organizacja może wykorzystać w celu poprawy swoich wyników w zakresie ochrony środowiska. Jest ona przeznaczona do stosowania przez organizację dążącą do zarządzania swoimi obowiązkami w zakresie ochrony środowiska w sposób systematyczny, który przyczynia się do wdrożenia środowiskowego filaru zrównoważonego rozwoju.