W tych wyjątkowych czasach firma DuPont wkłada jeszcze więcej wysiłku w zapewnianie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom środków ochrony indywidualnej i przygotowywanie dla nich odpowiednich szkoleń.

DuPont 15’ Safety Connect to nowa seria krótkich webinariów przygotowanych przez ekspertów ds. bezpieczeństwa z firmy DuPont dostępnych na żądanie.

 
 
 

 

Seria szkoleń 15’ Safety Connect daje możliwość zapoznania się z różnymi tematami dotyczącymi ochrony przed zagrożeniami chemicznymi, termicznymi, łukiem elektrycznym lub przecięciem.

15’ Safety Connect to szkolenia na żądanie, które można obejrzeć w dowolnym miejscu o dowolnym czasie. Aby obejrzeć szkolenie przygotowane przez ekspertów z firmy DuPont, wystarczy się zarejestrować.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

LIVE WEBINARS

 

Every month we will organize a live webinar explaining different topics related to protection like donning and doffing procedures, protection for emergency responders, chemical protection, electric arc protection and many more. Check the <u><b><span class="fontsize18"><a class="fontsize18" href="https://www.dupont.pl/personal-protection/dupont-webinar-academy.html">page</a></b></u></span> to learn more.

 
 
 
 
 
 

ODCINEK 1

 

LEPSZE ZROZUMIENIE ŚRODKÓW OCHRONY

 

- Przenikanie a penetracja

Omówimy najważniejsze aspekty ochrony chemicznej: zrozumienie różnicy między przenikaniem a penetracją.

Zespół DuPont Personal Protection omówi różnice między tymi dwoma procesami i przedstawi materiały, które zapewniają najlepszą ochronę przed zagrożeniami. Odcinek w języku angielskim.

OBEJRZYJ TERAZ
 
 
 

ODCINEK 2

 

LEPSZE ZROZUMIENIE ŚRODKÓW OCHRONY

 

- Normy CE dotyczące ochrony chemicznej

Przegląd i omówienie różnych norm i standardów związanych z ochroną chemiczną. Wyjaśnimy, co one oznaczają, w jaki sposób przeprowadzane są testy i jak mogą pomóc użytkownikom w wyborze odpowiedniego środka ochrony. Odcinek w języku angielskim.

OBEJRZYJ TERAZ
 
 
 

ODCINEK 3

 

LEPSZE ZROZUMIENIE ŚRODKÓW OCHRONY

 

- Nowa oferta rozwiązań Nomex®

 

Zespół DuPont wyjaśni, czym są zagrożenia termiczne i jak działa ochrona termiczna, a także przedstawi ofertę rozwiązań z tkaniny Nomex® wraz z jej najnowszymi produktami. Odcinek w języku angielskim.

OBEJRZYJ TERAZ
 
 
 

ODCINEK 4

 

LEPSZE ZROZUMIENIE ŚRODKÓW OCHRONY

- Ognioodporne osłony twarzy w sytuacji konieczności zachowania dystansu społecznego 

 

W tym odcinku odpowiemy na pytanie, dlaczego ognioodporne osłony twarzy są ważne w czasach konieczności zachowywania dystansu społecznego, zademonstrujemy proces doboru odpowiedniego produktu oraz przedstawimy ognioodporne osłony twarzy DuPont Nomex®. Odcinek w języku angielskim.

OBEJRZYJ TERAZ
 
 
 

ODCINEK 5

 

LEPSZE ZROZUMIENIE ŚRODKÓW OCHRONY

 

- Właściwy dobór ŚOI dzięki DuPont™ SafeSPEC™

 

W odpowiedzi na jedną z najczęstszych próśb, jakie otrzymywaliśmy po naszych webinariach, przygotowaliśmy odcinek prezentujący nasze narzędzie online do wyboru produktów — DuPont™ SafeSPEC™. Przedstawimy jego funkcje i pokażemy, jak może ono ułatwić prawidłowy dobór ŚOI. Odcinek w języku angielskim.

OBEJRZYJ TERAZ
 
 
 

ODCINEK 6

 

LEPSZE ZROZUMIENIE ŚRODKÓW OCHRONY

 

- Rozpoznawanie podrobionych kombinezonów Tyvek®

Produkcja lub sprzedaż podrabianej odzieży chroniącej przed chemikaliami jest nielegalna i zagraża bezpieczeństwu pracowników, którzy nie otrzymują deklarowanego poziomu ochrony. W tym odcinku zespół DuPont wyjaśni, jak rozpoznać podróbkę kombinezonu Tyvek®. Odcinek w języku angielskim. 

 

OBEJRZYJ TERAZ
 
 
 

ODCINEK 7

 

LEPSZE ZROZUMIENIE ŚRODKÓW OCHRONY

 

- Zrozumienie norm ochrony termicznej

 

Zespół DuPont wyjaśni definicję ochrony termicznej i omówi normy obowiązujące w tym zakresie. Odcinek w języku angielskim.

OBEJRZYJ TERAZ
 
 
 

ODCINEK 8

 

LEPSZE ZROZUMIENIE ŚRODKÓW OCHRONY

 

- Wybór ŚOI w 9 krokach

 

Potencjalnych zagrożeń jest bardzo wiele, a oferta zabezpieczeń — ogromna. Ponadto informacje dotyczące atestacji są złożone. Jakimi kryteriami należy się kierować przy doborze odzieży ochronnej? Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w przewodniku w 9 krokach. Odcinek w języku angielskim.

OBEJRZYJ TERAZ
 
 
 

ODCINEK 9

 

LEPSZE ZROZUMIENIE ŚRODKÓW OCHRONY

 

- Zrozumienie potrzeb w zakresie ochrony w przemyśle naftowym i gazowym

 

Pracownicy przemysłu naftowego i gazowego wykonują wiele zadań wysokiego ryzyka, które wiążą się z zagrożeniem wybuchu pożaru, zagrożeniami mechanicznymi i narażeniem na szereg niebezpiecznych substancji chemicznych. W tym odcinku skupimy się właśnie na tych zagrożeniach oraz rozwiązaniach ochronnych, jakie oferuje firma DuPont dla przemysłu naftowego i gazowego. Odcinek w języku angielskim.

OBEJRZYJ TERAZ
 
 
 

ODCINEK 10

 

POZNAJ LEPIEJ ŚRODKI OCHRONY INDYWIDUALNEJ

 

- Normy CE dotyczące ochrony przeciwchemicznej (część 2)

 

Odzież chroniąca przed substancjami chemicznymi należy do środków ochrony indywidualnej, dlatego musi być certyfikowana zgodnie z europejską dyrektywą w sprawie środków ochrony indywidualnej 2016/425. Norma EN 14325:2018 definiuje zarówno „testy pełnej odzieży w kabinie”, jak i „testy materiałów” w odniesieniu do 6 typów przeciwchemicznej odzieży ochronnej. W odcinku 10 zespół DuPont skupi się na testach różnych materiałów stosowanych do produkcji odzieży chroniącej przed substancjami chemicznymi. Odcinek w języku angielskim.

ZOBACZ TERAZ
 
 
 

ODCINEK 11

 


POZNAJ LEPIEJ ŚRODKI OCHRONY INDYWIDUALNEJ

 

- 5 błędnych przekonań na temat ochrony przeciwchemicznej 

Do każdego rodzaju ŚOI opracowano indywidualny zestaw norm, na podstawie których certyfikowany jest dany produkt. Szczegółowa znajomość wszystkich istniejących norm jest niemal niemożliwa. W tym odcinku zespół DuPont zwróci Twoją uwagę na 5 faktów dotyczących przeciwchemicznej odzieży ochronnej, które często są błędnie interpretowane. Odcinek w języku angielskim.

ZOBACZ TERAZ
 
 
 

ODCINEK 12

 


LEPSZA ZNAJOMOŚĆ ŚRODKÓW OCHRONY INDYWIDUALNEJ

 

- Konsekwencje niewłaściwego stosowania odzieży chroniącej przed chemikaliami 

Prawidłowe noszenie oraz zakładanie i zdejmowanie odzieży chroniącej przed chemikaliami wraz z innymi środkami ochrony indywidualnej jest trudniejsze niż się wydaje. Skażenie może pozostać niewykryte. W tym odcinku pokażemy potencjalne konsekwencje nawet drobnych błędów podczas stosowania przeciwchemicznej odzieży ochronnej. Odcinek w języku angielskim.

OBEJRZYJ TERAZ