ETİ Bakır A.Ş. w trosce o bezpieczeństwo pracowników wybiera Tyvek®

Studium przypadku
 
 
 

Firma Eti Bakır A.Ş.  wybrała markę DuPont™ Tyvek®, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom w swoim zakładzie zmechanizowanego wydobycia rud metali w Küre. Dbałość o bezpieczne warunki pracy jest jej priorytetem. Kazım Küçükateş, kierownik projektu i kopalni w Eti Bakır A.Ş., powiedział, że firma zawsze stawia na pierwszym miejscu bezpieczeństwo. Podkreślił też, że zakład wdrożył najnowsze rozwiązania w zakresie ochrony zdrowia, bezpieczeństwa pracy i komfortu.

Zakład górnictwa podziemnego Eti Bakır A.Ş. w Küre, który wytwarza rocznie 1 450 000 ton surowej rudy miedzi, 170 000 ton koncentratu miedzi i 400 000 ton koncentratu pirytu, powierzył bezpieczeństwo i komfort swoich pracowników rozwiązaniom firmy DuPont. Kombinezony Tyvek® 500 HV, wykonane z materiału Tyvek® firmy DuPont, stały się numerem jeden w zakresie środków ochrony indywidualnej. 

Jak informuje kierownictwo, należąca do Eti Bakır A.Ş. kopalnia w Küre eksploatuje do 40 km podziemnych wyrobisk na głębokości 960 m, gdzie pod ziemią pracują razem ludzie i maszyny. Przedstawiciele zakładu podkreślają, że w takich warunkach najważniejsze jest bezpieczeństwo pracowników. To skłoniło ich do wyboru kombinezonów DuPont™ Tyvek® 500 HV

 
 
 
 
 
 
<span style="color:white"> &nbsp </span>

- Potrzebujemy różnego rodzaju maszyn, dlatego że wydobycie jest zmechanizowane. W tej chwili w kopalni pracuje około 80 urządzeń. Przy tak dużej ilości sprzętu konieczna jest dobra widoczność pracowników. Dlatego do pracy pod ziemią wybieramy odzież wykonaną z materiałów fluorescencyjnych i z taśmami odblaskowymi. Dzięki kombinezonom DuPont™ Tyvek® 500 HV, których używamy od 3 lat, mamy pewność, że nasi pracownicy są dobrze widoczni, a operatorzy maszyn mogą z łatwością ich zauważyć. - powiedział Kazım Küçükateş, kierownik projektu i kopalni w Eti Bakır A.Ş.

 

Kazım Küçükateş podkreślił również, że w środowisku pracy, w którym występuje olej, brud i zagrożenia chemiczne kombinezony jednorazowego użytku są bardziej opłacalne niż tradycyjne kombinezony.

 
 
 

Figen Ersezer, End-user Manager w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, DuPont Personal Protection, wypowiedziała się na temat szczególnych właściwości i zastosowań materiału Tyvek®: - Tyvek® to wszechstronny materiał, wynaleziony i produkowany przez firmę DuPont. Od ponad 50 lat jest używany do ochrony ludzi, procesów i sprzętu. Materiał ten stosuje się w różnych sektorach, w tym w budownictwie, w branży opakowań medycznych, środków ochrony indywidualnej, rolnictwie itp., dlatego że zapewnia ochronę, komfort i wytrzymałość w jednym. Ze względu na te właściwości materiał Tyvek® jest używany w kombinezonach ochronnych jako bariera przed pyłem i różnymi substancjami chemicznymi. Ponadto Tyvek® oferuje istotne korzyści w zakresie wygody i ergonomii podczas użytkowania, ponieważ posiada doskonałe właściwości barierowe, a zarazem przepuszcza powietrze i jest lekki. Kombinezony Tyvek® 500 HV dodatkowo zapewniają intensywną widzialność. Umożliwiają one użytkownikom bezpieczną pracę, gdy wymagana jest dobra widoczność pracownika, bez uszczerbku dla komfortu i poziomu ochrony. Kombinezony Tyvek® 500 HV są odpowiedzią na główną potrzebę w zakresie bezpieczeństwa pracy w zakładzie Eti Bakır A.Ş. w Küre - największej podziemnej kopalni rudy miedzi w Turcji. Zainteresowanie naszymi produktami i nasza współpraca przy wyborze rozwiązań są dla nas niezwykle cenne.