DuPont, RecoveryPRO and BELFOR Group Partner to  Clean & Disinfect Diamond Princess Cruise Ship

 
 
 

Współpraca DuPont, RecoveryPRO i BELFOR Group przy czyszczeniu i dezynfekcji statku Diamond Princess 

 

DuPont Personal Protection, RecoveryPRO i BELFOR Group połączyły siły, aby przeprowadzić kompleksowe czyszczenie i dezynfekcję statku wycieczkowego Diamond Princess po wystąpieniu epidemii COVID-19 wśród pasażerów i załogi w lutym 2020 r. Współpraca między firmami wraz z wytycznymi protokołu opracowanego przez światowe organizacje zajmujące się zdrowiem i bezpieczeństwem zaowocowały skutecznym rozwiązaniem w zakresie czyszczenia i dezynfekcji, dzięki któremu statek został uznany za bezpieczny do żeglugi.

 
 
 

 Kiedy w lutym 2020 r. na statku wykryto ognisko wirusa, został on zakotwiczony w porcie Jokohama w Japonii. Ze względu na naturę wirusa rząd Japonii zażądał dwumiesięcznej kwarantanny na statku Diamond Princess dla ponad 2600 pasażerów i 1000 członków załogi przed podjęciem działań naprawczych. Kiedy Japońskie Ministerstwo Zdrowia wraz z przedsiębiorstwem Princess Cruises uznały, że kontynuowanie działań jest bezpieczne, wykorzystano tymczasowe zalecenia i protokoły opracowane przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), Centra ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC) oraz Krajowy Instytut Chorób Zakaźnych, aby dokładnie wyczyścić wszystkie powierzchnie. Kompleksowe czyszczenie i dezynfekcja statku były konieczne, aby usunąć zagrożenie infekcji i zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się choroby. Szkolenie i edukacja były kluczowymi elementami planu czyszczenia. 

 
 
 

Firma RecoveryPRO prowadziła projekt czyszczenia i dezynfekcji statku, ze wsparciem ze strony spółki nadrzędnej – BELFOR Group – globalnego lidera w zakresie odzyskiwania i przywracania użyteczności mienia po katastrofach. Odzież ochronna DuPont™ Tyvek® była używana do zabezpieczenia pracowników zajmujących się czyszczeniem.

 
 
 

- Wybraliśmy rozwiązania DuPont™ Tyvek® ze względu na komfort, łatwość użytkowania, a także odporność na ścieranie i rozdarcie - 

Guido Gavio, dyrektor Asia Complex Loss, BELFOR Asia.

 
 
 

Ograniczona podaż środków ochrony indywidualnej (ŚOI) w połączeniu z potrzebą wyposażenia trzech ekip pracujących na zmianach przez całą dobę stanowiły dodatkowe wyzwania, które trzeba było przezwyciężyć, aby przywrócić statek do działania. Pomimo wyzwań i bezprecedensowego, globalnego zapotrzebowania na środki ochrony indywidualnej, firma DuPont zareagowała natychmiast i dostarczyła odpowiednie ŚOI do codziennych prac związanych z czyszczeniem i dezynfekcją statku Diamond Princess. 

 
 
 

- Pragnę podziękować firmie DuPont za ogromne wsparcie. Dostrzegamy prawdziwą wartość we współpracy z globalnym liderem w branży środków ochrony indywidualnej w tych trudnych czasach. -

Satoshi Banya, dyrektor zarządzający, RecoveryPRO Ltd

 
 
 
<span class="body2"><span class="fontsize20">- Jesteśmy dumni z naszego partnerstwa z BELFOR Group i RecoveryPRO. Wspólnymi siłami udało nam się zapewnić bezpieczeństwo setkom pracowników, jednocześnie zaspokajając krytyczną potrzebę czyszczenia i dezynfekcji - powiedział David Domnisch, Global Business Director, DuPont. - Firma DuPont jest zaangażowana w realizację niezliczonych potrzeb w zakresie ŚOI, aby pracownicy na pierwszej linii walki z pandemią COVID-19 mogli bezpiecznie wracać po pracy do domu, do swoich rodzin. </span></span>

Statek Diamond Princess jest tylko jednym z przykładów krytycznej potrzeby usprawnionych procesów czyszczenia i dezynfekcji przestrzeni publicznych w obliczu COVID-19. Pandemia będzie nadal wpływać na procedury czyszczenia i dezynfekcji na statkach wycieczkowych, w szkołach, szpitalach i zakładach opieki zdrowotnej na całym świecie. Bardzo ważne będzie określenie najlepszych praktyk dla tych procesów, aby zapewnić podjęcie wszelkich środków w celu ochrony przed przyszłymi epidemiami.

 

Firma DuPont oferuje najlepsze praktyki i wytyczne dla pracowników zajmujących się czyszczeniem i dezynfekcją. Dobór odpowiedniej odzieży do zagrożenia, a także edukacja i przestrzeganie prawidłowych procedur zakładania i zdejmowania odzieży są częścią ogólnej skuteczności w przypadku każdego zadania czyszczenia i dezynfekcji. W połączeniu z odpowiednim szkoleniem, ŚOI, sprzętem i środkami czyszczącymi, ci kluczowi pracownicy mają narzędzia, których potrzebują, aby bezpiecznie przeprowadzić każdą pracę w zakresie czyszczenia i dezynfekcji.

 

Aby uzyskać więcej informacji o działaniach firmy DuPont w zakresie zapobiegania i kontroli COVID-19 i programie #TyvekTogether, odwiedź stronę https://www.dupont.co.uk/personal-protection/tyvektogether-intl.html.  

 

Aby uzyskać najnowsze wytyczne dotyczące zalecanych ŚOI w obliczu pandemii COVID-19, zobacz strony organizacji CDC i WHO.  

 

Aby uzyskać dodatkowe informacje oraz referencje klienta na temat przypadku Diamond Princess i kluczowej roli, jaką firma DuPont odegrała jako globalny dostawca ŚOI, zobacz ten film.