Współpraca w kryzysie

Photo credit: BBC StoryWorks Commercial Productions

 
 
 

Nowy film w stylu dokumentalnym o współpracy firmy DuPont i projektantki Evy Ferranti na rzecz ochrony pracowników walczących z COVID-19

Podczas pandemii COVID-19 firma DuPont (NYSE: DD) zastosowała innowacyjne podejście do zwiększenia produkcji środków ochrony indywidualnej Tyvek® w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom służby zdrowia. Krótkometrażowy film w stylu dokumentalnym, wyprodukowany przez BBC StoryWorks Commercial Productions, przedstawia historię współpracy firmy DuPont z projektantką mody Evą Ferranti. Problem dotyczył niedoboru środków ochrony indywidualnej, a celem było zaopatrzenie dużego europejskiego szpitala w niezbędną odzież ochronną. Miało to ogromne znaczenie dla ochrony lekarzy i pielęgniarek zajmujących się pacjentami chorymi na COVID-19. 

 
 
 

<center><em>Ten film został wyprodukowany dla firmy DuPont przez BBC StoryWorks, dział treści komercyjnych BBC Global News.<br>Photo credit: BBC StoryWorks Commercial Productions</em></center>

Szybkie rozprzestrzenianie się COVID-19 na początku 2020 r. spowodowało przepełnienie szpitali w wielu krajach europejskich. Pracownicy służby zdrowia, którzy leczyli zakażonych pacjentów, pracowali pod presją większą niż kiedykolwiek. Szpital Roberta Schumana (Robert-Schuman Hospital) w Luksemburgu to jedna z wielu placówek opieki zdrowotnej, gdzie borykano się z brakiem podstawowych środków ochrony indywidualnej, takich jak fartuchy medyczne i kombinezony.

Photo credit: BBC StoryWorks Commercial Productions

 
 
 

Aby sprostać temu wyzwaniu, kierownictwo szpitala zwróciło się do Evy Ferranti z prośbą o przestawienie produkcji na niezbędne środki ochrony indywidualnej. Projektantka połączyła siły z firmą DuPont w celu stworzenia łańcucha dostaw odzieży ochronnej. Film przedstawia, w jak krótkim czasie przekształcono linię produkcyjną w firmie Evy Ferranti i rozpoczęto produkcję kombinezonów oraz fartuchów z materiału ochronnego DuPont™ Tyvek®. Wybrano ten materiał ze względu na jego wyjątkową skuteczność. To pozwoliło spełnić wszystkie oczekiwania kierownictwa Szpitala Roberta Schumana w zakresie odzieży ochronnej.  

 
 
 

Photo credit: BBC StoryWorks Commercial Productions

 
 
 
 
 
 
<span class="fontsize20"> Valérie Pierret, menedżerka ds. globalnego marketingu w firmie DuPont stwierdziła, </span>

- Wiedzieliśmy już, jak poważna była sytuacja w szpitalu w Luksemburgu. Postanowiliśmy więc nadać tej inicjatywie najwyższy priorytet. Był to najlepszy sposób na skrócenie długiego procesu produkcji środków ochrony indywidualnej dla pracowników służby zdrowia. -

Photo credit: BBC StoryWorks Commercial Productions

 
 
 

Aby zapewnić stałe dostawy materiału ochronnego Tyvek® podczas pandemii, firma DuPont zwiększyła moce produkcyjne. Eva Ferranti, która tygodniowo szyła około 10 do 20 garniturów na miarę, zwiększyła swoje możliwości produkcyjne do około 500 sztuk odzieży ochronnej dziennie.

 
 
 
" Jednym z kluczowych czynników powodzenia tego przedsięwzięcia, był fakt, że osoby o różnych specjalnościach, z różnych branż, posiadające różne umiejętności, połączyły siły, aby w krótkim czasie zapewnić personelowi służby zdrowia najlepszą dostępną odzież ochronną. "

Dr Wilmes, lekarz ze Szpitala Roberta Schumana, który kierował inicjatywą

 
 
 

Film ten, będący częścią serii Connecting the Dots, został wyprodukowany dla firmy DuPont przez BBC StoryWorks i zaprezentowany przez MedTech Europe. Zapraszamy do zapoznania się z serią i obejrzenia filmu firmy DuPont, dostępnymi pod linkiem: http://www.bbc.com/storyworks/connecting-the-dots/dupont-personal-protection.