Nomex® Nano i Nano Flex:ochrona nowej generacji dla strażaków

 
 
 
Application
Nomex® Nano i Nano Flex:ochrona nowej generacji dla strażaków | DuPont US
DPT_Nomex_Photo_Article_Nano and Nano Flex_Content
 
 
 

A gdyby tak nowa technologia mogła zapewnić niższy stres termiczny; ograniczyć wagę nieporęcznych kombinezonów strażackich; zapewnić strażakom większą mobilność z zachowaniem dotychczasowej ochrony termicznej?

Ta technologia jest już dostępna:DuPont™ Nomex® Nano.

Tkanina Nomex® Nano, oparta na marce Nomex®, której strażacy na całym świecie ufają już od ponad 50 lat, należy do nowej generacji ognioodpornych (FR) rozwiązań firmy DuPont.Nomex® Nano jest odpowiedzią na problem stresu termicznego, który jest obecnie przyczyną większej liczby obrażeń u strażaków niż jakikolwiek inny pojedynczy czynnik.

Nomex® Nano jest cieńszy niż inne zaawansowane materiały FR używane do produkcji warstw termoaktywnych.Pozwala ograniczyć grubość nawet o 40% w porównaniu z innymi dostępnymi dziś zaawansowanymi rozwiązaniami, zapewniając przy tym podobną wydajność w zakresie ochrony termicznej (TPP).

Warstwa termoaktywna wykonana z tkaniny Nomex® Nano pozwala zmniejszyć ciężar i wielkość współczesnych kombinezonów strażackich, ułatwiając poruszanie się i zwiększając zakres ruchów strażaków.Właściwości Nomex® Nano zapewniają też wyższy współczynnik łącznej utraty ciepła (THL) w porównaniu z typowymi warstwami termoaktywnymi o porównywalnej wydajności TPP, co również pozwala zmniejszyć stres termiczny.

 
 
 
 
 
 

Jeszcze innym czynnikiem ograniczającym stres termiczny są doskonałe właściwości kontroli wilgoci tkaniny Nomex® Nano.W testach laboratoryjnych porównujących właściwości chłonność Nomex® Nano wypada o 30% lepiej niż w przypadku zwykłych warstw termoaktywnych o podobnym współczynniku schnięcia.

Wnioski?Nadeszła nowa generacja ochrony dla strażaków — Nomex® Nano.

DuPont™ Nomex® Nano Flex:rewolucyjne rozwiązanie ochronne

Nowy materiał DuPont™ Nomex® Nano Flex stanowi przełom w produkcji barier ochronnych do kapturów strażackich.Nomex® Nano Flex charakteryzuje się bardzo dobrą przepuszczalnością powietrza i ognioodpornością (FR), a jednocześnie jest wyjątkowo elastyczny i odporny na penetrację przez cząstki.Jest cieńszy i lżejszy od innych materiałów FR.

Kaptury strażackie wykonane z dodatkiem Nomex® Nano Flex zapewniają lepszą barierę ochronną przed cząstkami w newralgicznej okolicy szyi i górnej części szczęki, które zazwyczaj są najbardziej narażone na niebezpieczeństwo i najgorzej zabezpieczone.Skuteczność ochrony przed cząstkami rozwiązań wykonanych z tego materiału jest nawet 4-krotnie wyższa.

Ponadto połączenie Nomex® Nano Flex z tkaniną ognioodporną (FR) w kapturze strażackim zwiększa wskaźnik TPP aż o 25% w porównaniu z rozwiązaniami wykonanymi tylko z tkaniny FR.

Wnioski?Opracowaliśmy rewolucyjną barierę ochronną — Nomex® Nano Flex.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Fluorescencyjny test przesiewowy aerozolu (FAST) — test aerozolu pokazujący, jak cząstki penetrują ŚOI i osadzają się na skórze.