Tyvek® wyglądem przypomina papier, ale właściwościami różni się od niego wszystkim.

Tyvek® to całkowicie syntetyczny materiał wykonany z gęstej polietylenowej przędzy.Lekki, trwały i przepuszczający powietrze, a mimo to wodoodporny, niepodatny na ścieranie, penetrację bakterii i starzenie się — Tyvek® jest niezwykłym materiałem używanym do ulepszania rozwiązań w wielu gałęziach przemysłu.  

Dlaczego Tyvek®
 
 
 

Jak działa Tyvek®?

Tyvek® jest dostępny zarówno w postaci utwardzonej, wykorzystywanej do produkcji okładzin budynków i opakowań lekarstw, jak i w postaci miękkiej, przypominającej tkaninę, używanej do produkcji odzieży ochronnej i artykułów na rynek konsumencki.Odkryj, jak Tyvek® pozwala zapewnić doskonałą wydajność w najróżniejszych zastosowaniach. 

 
 
 
 
 
 

Hydrofobowy

Przędzenie i łączenie włókien Tyvek® w wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem nadaje materiałowi właściwości termoplastyczne — wraca do gęstego, półstałego stanu, w którym jest nieprzemakalny.

 
 
 
Przędzone i złączone ze sobą włókna materiału DuPont™ Tyvek® mają właściwości termoplastyczne zapewniające nieprzemakalność.
 
 
 

Przepuszczalność powietrza

Ponieważ żadna substancja nie wiąże ze sobą włókien Tyvek®, w materiale występują drobne perforacje przepuszczające parę wodną, ale jednocześnie nie przepuszcza wody ani innych cieczy. Tyvek® jest dzięki temu materiałem doskonale przepuszczającym powietrze.  

 
 
 
DuPont™ Tyvek® przepuszcza powietrze, pozostając przy tym odporny na działanie wody innych cieczy.
 
 
 

Warstwa ochronna

Tyvek® jest wykonany z ciągłych włókien strukturalnie odpornych na przenikanie drobnoustrojów. Materiał nie przepuszcza dzięki temu niebezpiecznych materiałów, takich jak azbest, pleśń, włókno szklane i ołów.  

 
 
 
DuPont™ Tyvek® jest wykonany z ciągłych włókien, które zapewniają wewnętrzną odporność na penetrację przez mikroorganizmy.
 
 
 

Wytrzymałość na rozrywanie

Włóknina Tyvek® ma chaotyczną strukturę, która została sprasowana. Dzięki temu materiał jest bardzo odporny na rozdarcie i przebicie, i zapewnia długotrwałą ochronę.

 
 
 
Włóknina DuPont™ Tyvek® ma chaotyczną strukturę, która została sprasowana. Dzięki temu materiał jest bardzo odporny na rozdarcie i przebicie.
 
 
 

Możliwość recyklingu 

Tyvek® nie tylko zapewnia wyjątkową wydajność w najrozmaitszych zastosowaniach, ale również w całości poddaje się recyklingowi i dostaje drugie życie w postaci ławek w parkach czy przyrządów na placach zabaw dla dzieci.

 
 
 
DuPont™ Tyvek® w całości nadaje się do recyklingu, otrzymując drugie życie w postaci ławek w parkach czy przyrządów na placach zabaw dla dzieci.
 
 
 

Nadaje się do nadruków

Materiał Tyvek®, podobnie jak papier, nadaje się do nadruków z użyciem większości tradycyjnych i cyfrowych technik drukarskich, w tym druku atramentowego UV, lateksowego i wypukłego. 

 
 
 
Podobnie jak papier, DuPont™ Tyvek® nadaje się nadruków z użyciem większości tradycyjnych i cyfrowych metod drukarskich.
 
 
 

Zastosowania

Tyvek® do ŚOI
Tyvek® do ŚOI
Opakowania sterylne
Opakowania sterylne
Grafika
Grafika
Opakowania przemysłowe
Opakowania przemysłowe
Koperty
Koperty
Osłony transportowe
Osłony transportowe
Przegrody zewnętrzne
Przegrody zewnętrzne