DUPONT™ NOMEX® W SŁUŻBIE BEZPIECZEŃSTWA KIEROWCÓW RAJDOWYCH

 
 
 

Kombinezony rajdowe z włókna Nomex® — ochrona przy prędkości 300 km/h

Skuteczność i pewność działania — kierowcy rajdowi potrzebują jednego i drugiego. Dlatego noszą kombinezony ochronne wykonane z niepalnego włókna DuPont™ Nomex®.

Nomex® znosi działanie wysokiej temperatury a zarazem zapewnia niesamowitą wygodę, trwałość i stylowy wygląd.

Kombinezony rajdowe i odzież wykonana z włókna Nomex® odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu kierowcom i obsłudze technicznej wyścigów czasu niezbędnego na ewakuację w przypadku pożaru powstałego w wyniku wypadku na torze lub w alei serwisowej. Co ważne, ochrona jest długotrwała. Niezależnie od tego, czy włókno Nomex® zostanie użyte do produkcji kombinezonu ochronnego, bielizny, skarpet czy rękawic, jego wyjątkowa odporność na działanie płomienia nigdy się nie spierze ani nie zużyje w trakcie użytkowania.

Gdy kierowcy przemykają swoimi bolidami po torze z prędkością 300 km/h, ostatnią rzeczą, o której chcą myśleć, jest skuteczność ich wyposażenia ochronnego. Jedyne, czego potrzebują, to świadomość, że w razie wypadku wyjdą bez szwanku, bo są odpowiednio zabezpieczeni. Dlatego właśnie 95% kierowców rajdowych na całym świecie nosi kombinezony wykonane z włókna Nomex®.

Ochrona Nomex® dla kierowców rajdowych

Firma DuPont jest dumna ze swoich innowacyjnych rozwiązań ochronnych, które są używane również w świecie motosportu. Od ponad 40 lat włókno Nomex® jest wiodącym na rynku materiałem chroniącym uczestników wyścigów przed oparzeniami. Niemal wszyscy kierowcy wyścigów Formuły 1, NASCAR, IRL, NHRA, CART i IRHA noszą niepalne kombinezony ochronne wykonane z zastosowaniem włókna Nomex®. Również prawie wszyscy członkowie ekip technicznych i zespołów ratowniczych oraz sędziowie, którzy pracują w miejscach zagrożonych pożarem, polegają na włóknie Nomex®, ponieważ pomaga ono zapewnić ochronę przed działaniem płomienia i wysokiej temperatury i daje cenne sekundy na ucieczkę w razie pożaru.

Kombinezony wyścigowe Simpson
Kombinezony wyścigowe Sparco