Materiały Nomex®

General
Materiały Nomex®
 
 
 
Nowe spojrzenie na ochronę

Gama sprawdzonych produktów DuPont™ Nomex® obejmuje teraz lekkie, wygodne i oddychające materiały, które spełniają lub przekraczają międzynarodowe normy ochrony i skuteczności. Materiały Nomex® pomagają pewnie wykonywać wszystkie zadania, nawet takie, w których istnieje ryzyko wystąpienia łuku elektrycznego, wysokiej temperatury czy płomieni.

Zostały tak zaprojektowane, aby spełniały potrzeby pracowników z branży naftowej, gazowej i petrochemicznej, użyteczności publicznej, produkcyjnej i transportowej. Materiały Nomex® potrafi stawić czoła najtrudniejszym warunkom – doskonale chroni przed wysoką temperaturą, płomieniami oraz łukiem elektrycznym. Oferowany jest wyłącznie przez firmę DuPont.

 
 
 
 
 
 

Europejskie rozwiązania producentów tkanin oparte na produkcie Nomex®

 

Szeroki wybór rozpoznawalnych i innowacyjnych systemów materiałów Nomex® zapewniających ochronę przed łukiem elektrycznym i ogniem o wartości ATPV od 8 ponad 41 cal/cm2.

Oparte na Nomex® materiały, które są oferowane przez naszych europejskich partnerów w zakresie produkcji tkanin, dostępne są w różnych kolorach (w tym zapewniających wysoką widoczność), wyższych masach bazowych, wykończeniach oraz w postaci tkanin lub dzianin.

Przykładowe kolory

Prosimy o zapoznanie się z próbkami tkanin, w celu prawidłowego odwzorowania kolorów rzeczywistych.

DSF-Red-color-swatch-120x120px@2x.png
Czerwony
black.jpg
Czarny
hi_vis_yellow_uau9xG.jpg
Dobrze widoczny żółty

Waga

Od 220 g/m2 do 410 g/m2

 

Mieszanki włókien

Nomex®, Kevlar®, inne włókna techniczne, włókno antystatyczne

DSF-Navy-color-swatch-120x120px@2x.png
Granatowy
DSF-Orange-color-swatch-120x120px@2x.png
Pomarańczowy
green_ga9RCv.jpg
Zielony
 
 
 

Nowe nazewnictwo Nomex®

Zmiana nazwy przetestowanych i sprawdzonych rozwiązań Nomex® ułatwia wybór ochrony przeciwpożarowej właściwej dla danego zadania.

Przeglądaj
 
 
 

Materiały Nomex® w branży naftowej i gazowej

Od platformy do rafinerii – materiały Nomex® zapewnia pracownikom z branży naftowej, gazowej i petrochemicznej niezrównaną ochronę przed ogniem i wygodę.

Przeglądaj
 
 
 

Materiały Nomex® w branży użyteczności publicznej

Gdy stawka jest wysoka, materiały Nomex® Arc zapewnia elektrykom, elektromonterom i monterom doskonałą ochronę przed łukiem elektrycznym.

Przeglądaj
 
 
 

Materiały Nomex® w branży produkcyjnej i transportowej

Ponieważ trudne zadania wymagają wyższej ochrony, materiały Nomex® oferuje sprawdzone rozwiązania chroniące pracowników z branży produkcyjnej i transportowej przed ogniem i łukiem elektrycznym.

Przeglądaj