Działania firmy DuPont w związku z zapobieganiem chorobie koronawirusowej (Covid-19) i kontrolowaniem jej

Mar, 24 2020
Press Release
Działania firmy DuPont w związku z zapobieganiem chorobie koronawirusowej (Covid-19) i kontrolowaniem jej
 
 
 
 
 
 

Firma DuPont ściśle monitoruje rozszerzającą się na świecie pandemię koronawirusa (COVID-19) i podejmuje działania w celu zapewnienia bieżących informacji naszym pracownikom, klientom i społecznościom w których działamy, ponieważ kryzysowa sytuacja dotycząca zdrowia pogłębia się.

Zdrowie i bezpieczeństwo naszych pracowników jest naszym najwyższym priorytetem. Zorganizowaliśmy firmowe, regionalne i lokalne zespoły zarządzania kryzysowego, które przez całą dobę aktywnie monitorują sytuację, opracowują rozwiązania i zarządzają naszymi działaniami związanymi z COVID-19. Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa, wdrażamy nasze plany i protokoły bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi i rekomendacjami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Centrów Kontroli Chorób (CDC).

Ponieważ liczba zachorowań na świecie rośnie, zaktualizowaliśmy ograniczenia dotyczące podróży i przedstawiamy nowe wytyczne, aby zagwarantować nieprzerwane zaspokajanie potrzeb naszych klientów przy jednoczesnym zachowaniu środków bezpieczeństwa mających na celu ochronę naszych zakładów i biur przed rozprzestrzenianiem się zakażeń. W tym celu podjęliśmy zdecydowane działania obejmujące:

  • Zawieszenie podróży międzynarodowych i ograniczenie pozostałych do sytuacji o krytycznym znaczeniu dla przedsiębiorstwa.
  • Obowiązkową kwarantannę domową dla pracowników narażonych na kontakt z wirusem.
  • Ograniczenie dostępu do naszych zakładów.
  • Częstsze i o rozszerzonym zakresie usługi porządkowe w naszych obiektach.
  • Zachęcanie pracowników do zachowania właściwych odległości od innych osób, prawidłowego mycia rąk i czynności higienicznych.
  • Anulowanie uczestnictwa we wszystkich spotkaniach z dużą liczbą osób, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.
  • Przesunięcie pracowników do pracy z domu, jeśli to tylko możliwe.

Ponadto jesteśmy dumni, że jednostka biznesowa DuPont Safety niestrudzenie pracuje, aby pomagać osobom bezpośrednio narażonym na kontakt z wirusem, w tym pracownikom medycznym i służbom ratowniczym działającym na pierwszej linii. Tysiące pracowników DuPont na całym świecie pracują nieprzerwanie, aby dostarczać więcej odzieży ochronnej w tym czasie wysokiego zapotrzebowania. Produkcja materiału Tyvek® trwa przez całą dobę, a dziewięć globalnych zakładów produkujących odzież pracuje w nadgodzinach, aby zwiększyć podaż. Posiadamy doświadczoną globalną sieć produkcyjną działającą pełną mocą i priorytetowo traktujemy potrzeby pracowników medycznych walczących z koronawirusem w najbardziej dotkniętych regionach.

Nasze wyspecjalizowane i kompetentne zespoły nieustannie zajmują się zaistniałym globalnym kryzysem zdrowotnym. Jesteśmy gotowi, aby działać w tych trudnych warunkach, kierując się naszymi podstawowymi wartościami (Zdrowie i bezpieczeństwo, Szacunek dla ludzi, Ochrona planety, Wysokie standardy etyczne) we wszystkim, co robimy.

Więcej informacji o naszych rozwiązaniach w dziedzinie środków ochrony indywidualnej można znaleźć na stronie:
Biuletyn techniczny: Koronawirus (Covid-19) | PDF
DuPont Personal Protection List do użytkownika końcowego na temat COVID-19 | PDF
Wskazówki dotyczące czyszczenia/dezynfekcji odzieży Tychem® pod kątem COVID-19
Wskazówki, jak czyścić i dezynfekować odzież ochronną wykonaną z materiałów DuPont™ Nomex® i DuPont™ Kevlar®
Wzrost liczby przypadków wprowadzania na rynek podrabianej odzieży Tyvek®
Reducing COVID-19 transmission in areas with FR hazards 
 
 
 

Dodatkowe zasoby:
 

Światowa Organizacja Zdrowia

Koronawirus — strona główna | PDF

Wytyczne w zakresie strategii zapobiegania i kontroli chorób w przypadku podejrzenia zakażenia nowym koronawirusem (2019-nCoV).


Centrum zapobiegania i kontroli chorób (CDC)

Choroba koronawirusowa 2019 (COVID-19) — strona główna

Podsumowanie sytuacji

Informacje o kontroli zakażeń

Film: Firma DuPont pracuje w nadgodzinach, aby produkować odzież ochronną dla pracowników medycznych (CNBC)

Reporterka CNBC Seema Mody informuje, że amerykański producent DuPont zwiększa produkcję, aby zaspokoić zapotrzebowanie na kombinezony ochronne dla pracowników medycznych.

 
 
 

Kontakt z Mediami

Dan Turner

Korporacyjne Kontakty z Mediami

+1 302-996-8372

daniel.a.turner@dupont.com