DuPont™ Tyvek® ulepsza efektywność energetyczną nowego dużego osiedla mieszkaniowego w Ipswich

Studium przypadku
 
 
 
Studium przypadku
Osiedle mieszkaniowe w Ipswich – DuPont™ Tyvek®
 
 
 

Osiedle Griffin Wharf stanowiło element dużego programu rekultywacji terenów na południowym nabrzeżu w Ipswich. Nowy rozbudowany projekt Persimmon Homes zakładał wzniesienie 500 obiektów w kilku fazach, obejmujących budynki jedno- i wielorodzinne.

Plan zakładał również tworzenie przystępnych powierzchni mieszkalnych i publicznych. Zgodność z nowym przepisami w podobnych projektach oznacza spełnienie wyśrubowanych wymagań dotyczących efektywności energetycznej, czyli uważnego planowania i zastosowania trwałych, niezawodnych i wydajnych produktów. 

 
 
 
Osiedle Griffin Wharf stanowiło element dużego programu rekultywacji terenów na południowym nabrzeżu w Ipswich.
 
 
 
 
 
 

Zaawansowane membrany firmy DuPont zostały wybrane do utworzenia przegrody budowlanej w szkieletowej konstrukcji drewnianej obudowanej cegłą, przy czym membrany DuPont™ Tyvek® Supro instalowano na dwuspadowych dachach łupkowych, a jedną z nowych oddychających membran metalizowanych DuPont™ Tyvek® Solid Silver, o wysokiej refleksyjności (niskiej emisyjności) instalowano w ścianach.

To połączenie wiatroszczelnych, lekkich i łatwych w instalacji membran ma nie tylko chronić przegrodę budowlaną, lecz również znacznie ulepszać efektywność cieplną budynku, zwiększając komfort cieplny i redukując emisję dwutlenku węgla.