Zaawansowana membrana metalizowana znalazła się w centrum zainteresowania podczas działania tymczasowego kina w Londynie

Studium przypadku
 
 
 
Studium przypadku
„The Cineroleum” – DuPont™ AirGuard®
 
 
 

Zdjęcia udostępnione za zgodą The Cineroleum, wszelkie prawa zastrzeżone

 
 
 

Membrana DuPont™ AirGuard® zwykle występuje w roli wiatroszczelnej paroizolacji „za kulisami”, ukryta przed wzrokiem widzów w przegrodzie budowlanej. Zwykle to wiatroszczelność i wodoszczelność membrany, wraz z bardzo niską emisyjnością chroniącą przed utratą ciepła wzbudza emocje.

Jednakże młodzi projektanci dostrzegli ukryte piękne i inne właściwości DuPont™ AirGuard® w projekcie zakładającym przekształcenie porzuconej stacji benzynowej w tymczasowe kino. Całe wydarzenie miało miejsce w dzielnicy sztuki Clerkenwell w Londynie.

 

Membrana DuPont™ AirGuard® odgrywała rolę luksusowej zmarszczonej kurtyny, podnoszonej i opuszczanej wokół prowizorycznej sceny, na której przez sześć tygodni sierpnia i września 2010 roku wyświetlano filmy. Zespół The Cineroleum wybrał tę membranę właśnie ze względu na łatwość obsługi oraz odporność na zmienną londyńską pogodę! Zapewnienie niezwykłe i efektownego „opakowania” projektu było wisienką na torcie przyciągającą tłumy.

 
 
 
 
 
 

Wykorzystując podarowane lub odzyskane materiały, grupa młodych artystów, projektantów i architektów zbudowała The Cineroleum, aby umożliwić przekształcenie porzuconych lub niewykorzystanych przestrzeni miejskich oraz jako „improwizację na temat schyłkowych wnętrz, które witały widzów podczas złotego wieku kina”. Popcorn, papierowe bilety, wymyślne oznaczenia i składane fotele pomogły odtworzyć ekscytację związaną z pójściem do kina.

 
 
 
 
 
 

„Oddział DuPont Building Innovations, który oferuje membrany DuPont™ AirGuard® jako element wnoszący wartość, piękno i ekologię do budownictwa, miał zaszczyt wspierać tę fascynującą inicjatywę, szczególnie dlatego, że nasze materiały miały zapewnić trwałą, niezawodną ochronę i mogły być ponownie wykorzystane po pierwszej instalacji i zastosowaniu” – powiedział Tim Smith, DuPont Building Innovations, Business Development Manager ds. Przegród Budowlanych na region Zjednoczonego Królestwa i Irlandii.