Rozwiązania efektywności cieplnej poprawiają efektywność energetyczną budynku

Artykuł
 
 
 
Artykuł
Efektywność energetyczna budynku | DuPont™ Tyvek® i AirGuard®

Efektywność energetyczna budynku może zostać zwiększona dzięki zastosowaniu przegrody budowlanej, łączącej technologię membran paroizolacyjnych z wysokowydajnymi powłokami zapewniającymi szczelność powietrzną wraz z kontrolą przepływu pary wodnej (AVCL). W zależności od potrzeb, DuPont oferuje wybór dwóch kompleksowych rozwiązań zapewniających efektywność cieplną, które pozwalają poprawić komfort termiczny przy jednoczesnym ograniczeniu emisji dwutlenku węgla.

To zaawansowane połączenie membran o niskiej emisyjności oraz technologii AVCL pomaga w wytworzeniu suchego i ciepłego środowiska bez przewiewów – oraz utrzymanie takiej sytuacji w przyszłości!

Produkty na dachy

Ściany wewnętrzne i poszycie dachu są chronione przez AirGuard® Reflective. Ta w 100% wiatroszczelna paroizolacja (AVCL) ma emisyjność wynoszącą 0,05. Powierzchnia metalizowana jest instalowana do wnętrza budynku. Dzięki wysokiemu współczynnikowi Sd, eliminuje przepływ pary wodnej i zapobiega niekontrolowanej ucieczce powietrza przez szczeliny pomiędzy warstwami izolacji.

Wydajność izolacji dachowej zostaje podniesiona dzięki paroprzepuszczalnej membranie Tyvek® Solid Silver. Wysokiej jakości membrana dachowa zapobiega przenikaniu wody i powietrza, przy zachowaniu paroprzepuszczalności. Tyvek® Solid Silver ma jedną z najniższych emisyjności na rynku wynoszącą tylko 0,15. To oznacza, że odbija 85% promieniowania cieplnego.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Produkty na ściany

Ściany wewnętrzne są chronione przez AirGuard® Reflective. Wiatroszczelna paroizolacja (AVCL) umożliwia kontrolę poziomu wilgoci i zapewnia zatrzymywanie 95% ciepła.

Ściany zewnętrzne są chronione za pomocą Tyvek® Solid Silver, membrany z metalizowaną powierzchnią, która odbija promieniowanie cieplne i redukuje straty ciepła. 

 
 
 
IA-5_tyvek_reflex_u-value_calculation
 
 
 

Tyvek® Solid Silver to paroprzepuszczalna membrana, która zapewnia wiatroszczelność i wodoszczelność. Membrana jest układana po zewnętrznej stronie tradycyjnej izolacji. Jej metalizowana powierzchnia o niskiej emisyjności poprawia efektywność cieplną, co zapewnia większy komfort przy mniejszym wpływie na środowisko. Tyvek® Solid Silver  ma jedną z najniższych emisyjności na rynku wynoszącą tylko 0,12. To oznacza, że odbija 88% promieniowania cieplnego. Tyvek® Solid Silver może być stosowana w przypadku drewnianych i metalowych konstrukcji szkieletowych w ścianach zewnętrznych, nadaje się również do ulepszania izolacji.

Redukcja współczynnika przenikania ciepła

Nawet samodzielnie, Tyvek® Solid Silver umożliwia redukcję współczynnika przenikania nawet o 11%. Dzięki połączeniu z AirGuard® Reflective, możliwa jest redukcja nawet do 28%.

Łagodzenie problemów wynikających z wielkości kołka

Surowsze przepisy dotyczące ochrony termicznej nakładają obowiązek zastosowania dodatkowej izolacji, co często wymaga użycia większych kołków, aby uwzględnić zwiększoną grubość warstwy. Ponieważ Tyvek® Solid Silver zapewnia dodatkowy opór cieplny niemal bez zwiększenia grubości, to jednocześnie pomaga w rozwiązaniu tego problemu.

Akcesoria

Zaprojektowane specjalnie do stosowania z membranami Tyvek®, taśma metalizowana Tyvek® i taśma butylowa Tyvek® mogą być wykorzystywane do uszczelniania zakładów różnych elementów oraz mocowania ich do powierzchni drewnianych, murowanych i innych powierzchni budowlanych.