RENOWACJA IZOLACJI PONAD KROKWIAMI

Application
Remont dachu i renowacja izolacji |DuPont™ AirGuard® Smart | DuPont Polska
 
 
 

Membrana dachowa DuPont™ AirGuard® Smart i remont dachu oraz izolacji ponad krokwiami dla dachów

Membrany DuPont™ Tyvek® i AirGuard® mogą pomóc w najlepszym wykorzystaniu renowacji izolacji ponad krokwiami zapewniając ochronę przed wilgocią i niekontrolowanymi przepływami powietrza.

Remont dachu to również renowacja izolacji ponad krokwiami , czyli opcja preferowana podczas odnawiania dachów od zewnątrz lub naprawiania uszkodzeń strukturalnych – szczególnie, gdy warunki budowlane nie umożliwiają przeprowadzenia renowacji od środka. Aby uniknąć strat ciepła i uszkodzeń spowodowanych przez wilgoć, dobrym wyborem będzie wiatroszczelna membrana dachowa a zarazem izolacja dachu, taka jak DuPont™ Tyvek® lub DuPont™ AirGuard® Smart pomiędzy krokwiami a izolacją. To poprawi właściwości izolacyjne przegrody budowlanej, wspomoże ocieplenie dachu, remont dachu uczyni łatwiejszym i zapewni sprawdzoną oraz trwałą ochronę. Remont dachu to także wybór odpowiedniej membrany, i tak, w zależności od konstrukcji budynku i materiału izolacyjnego, należy zastosować membranę paroprzepuszczalną (DuPont™ Tyvek®) lub paroizolację (DuPont™ AirGuard® Smart).

Membrany DuPont™ Tyvek® i paroizolacje AirGuard® zaprojektowano specjalnie, aby ograniczyć kondensację i konwekcyjne straty ciepła. Ograniczają straty ciepła w zimie i poprawiają komfort termiczny w lecie – bez naruszania powierzchni mieszkalnej. Mogą również pomóc w zapewnieniu dodatkowego oporu cieplnego konstrukcji.

Membrany DuPont™ Tyvek® i paroizolacje DuPont™ AirGuard® nadają się do stosowania jako warstwa wiatroszczelna w systemach izolacji układanych nad krokwiami. Mogą być bezproblemowo montowane od strony zewnętrznej.

Niedawno wprowadzone membrany DuPont AirGuard® Smart zapewniają dodatkowe korzyści. Membrany o regulowanym współczynniku oporu dyfuzyjnego automatycznie dostosowują paroprzepuszczalność w razie zmiany poziomu wilgotności.

Zakres współczynnika oporu dyfuzyjnego (sd) membran DuPont™ AirGuard® Smart wynosi od 0,05m do ponad 30m. W przypadku zabudowy suchej, membrany te funkcjonują jak tradycyjne paroizolacje (VCL), zapewniające efektywną kontrolę kondensacji i wiatroszczelność. W miejscach o okresowo wysokiej wilgotności powietrza, współczynnik oporu dyfuzyjnego zostaje zredukowany a nadmiar wilgoci w przegrodzie może przeniknąć do wnętrza lub na zewnątrz.

 
 
 

Rozwiązania w zakresie membran paroprzepuszczalnych Tyvek®

Membrany paroprzepuszczalne odgrywają kluczową rolę w ochronie budynków i mieszkańców przed czynnikami atmosferycznymi. Zastosowanie dobrego rozwiązania takiego jak DuPont™ Tyvek® może pomóc w zapewnieniu długotrwałej ochrony budowlanej – a przy tym zapewnia spokój ducha.

 

Czytaj więcej

 
 
 

AirGuard®: Rozwiązania paroizolacyjne 

Paroizolacje AirGuard® (AVCL) są w 100% wiatroszczelne. To pomaga w ograniczeniu konwekcyjnych strat ciepła i zapewnia skuteczną ochronę przed kondensacją we wszystkich typach budynków.

 

Czytaj więcej

 
 
 

Taśma uszczelniająca Tyvek®

Taśma uszczelniająca Tyvek® została zaprojektowana specjalnie, aby uzupełnić ofertę membran oddychających Tyvek® i paroizolacji AirGuard®. Pomaga w uszczelnieniu przegrody budowlanej, co zapewnia optymalną wiatroszczelność, długotrwałą efektywność i trwałość.

 

Czytaj więcej