SZCZELNOŚĆ POWIETRZNA

 
 
 
Application
Termoizolacja | DuPont™ AirGuard® i pozostałe akcesoria | DuPont Polska

Efektywna termoizolacja dzięki DuPont™ AirGuard®

Zgodnie z nową dyrektywą dot. charakterystyki energetycznej budynków, budynki muszą osiągnąć wyższą efektywność energetyczną. Ma to doprowadzić do powstania wiatroszczelnych konstrukcji wolnych od kondensacji, które będą łączyły efektywność cieplną z komfortem.

Dlaczego wiatroszczelność i termoizolacja są tak ważne?

Chociaż konwekcyjne straty ciepła nie są zwykle wyróżniane w standardowych obliczeniach wartości współczynnika U, i tak stanowią przyczynę znacznych strat energii i emisji dwutlenku węgla. Zatem ograniczenie ucieczki ogrzanego/schłodzonego powietrza z budynków oraz izolacja termiczna wpływają na ograniczone zużycie energii i niższe koszty.

Niekontrolowane przepływy powietrza następują poprzez szczeliny pomiędzy warstwami izolacyjnymi oraz mikropęknięcia w okładzinach kartonowo-gipsowych. To zjawisko występuje podczas schnięcia budynku, ale może również wynikać z osiadania i ruchu termicznego podczas cyklu życia budynku. Jakakolwiek warstwa przegrody budowlanej, która nie zapewnia całkowitej ciągłości, to potencjalnie słaby punkt.

Paroizolacje i termoizolacja na dachy, ściany i podłogi pomagają ograniczyć konwekcyjne straty ciepła, ale jednocześnie zapewniają zaawansowaną kontrolę przepływu pary wodnej w systemach paroprzepuszczalnych. W razie montażu ciągłego z uszczelnieniem wszystkich zakładów i przepustów, paroizolacja i termoizolacja zapewnia skuteczną kontrolę kondensacji i wiatroszczelność we wszystkich typach budynków.

Paroizolacje AirGuard® & Akcesoria Tyvek®

Paroizolacje DuPont™ AirGuard® to gwarantowana, wysoka szczelność powietrzna budynku oraz stały bilans cieplny budynku, a wszystko to uzyskane w sposób przyjazny dla środowiska. W przypadku poprawnego montażu z uszczelnieniem wszystkich zakładów i przepustów, termoizolacja DuPont™ AirGuard® poprawia wewnętrzną wiatroszczelność we wszystkich typach budynków dzięki ograniczeniu konwekcyjnych strat ciepła, czyli niekontrolowanych przepływów powietrza na zewnątrz budynku. Zapewnia również skuteczną kontrolę kondensacji, aby zachować suchość izolacji oraz ścian.

Paroizolacje DuPontTM AirGuard® oraz taśmy klejące mogą pomóc w uszczelnieniu tych szczelin i poprawić wewnętrzną wiatroszczelność budynku. Zachowują pełną zgodność z membranami oddychającymi Tyvek® zapewniając długotrwałe i niezawodne działanie.  

Membrana AirGuard® Smart potrafi automatycznie dostosowywać paroprzepuszczalność w razie zmiany wilgotności. Zaprojektowana specjalnie dla wszystkich typów nowych budynków, jest również rekomendowana do renowacji obejmujących izolację układaną nad krokwiami.

 
 
 

AirGuard®: Rozwiązania paroizolacyjne 

Paroizolacje AirGuard® (AVCL) są w 100% wiatroszczelne. To pomaga w ograniczeniu konwekcyjnych strat ciepła i zapewnia skuteczną ochronę przed kondensacją we wszystkich typach budynków.

 

Czytaj więcej

 
 
 

Taśma uszczelniająca Tyvek®

Taśma uszczelniająca Tyvek® została zaprojektowana specjalnie, aby uzupełnić ofertę membran oddychających Tyvek® i paroizolacji AirGuard®. Pomaga w uszczelnieniu przegrody budowlanej, co zapewnia optymalną wiatroszczelność, długotrwałą efektywność i trwałość.

 

Czytaj więcej