Wskazówki na temat montażu DuPont™ Plantex® Premium

Artykuł
Artykuł
Wskazówki na temat montażu Plantex® PremiumDuPont™ Plantex® Premium
Wyróżnione marki
 
 
 
 
 
 

Krok 1: Przygotuj i w razie potrzeby zgrab podłoże.

Sprawdź, czy wszystkie chwasty zostały całkowicie usunięte z miejsca, gdzie położysz barierę chroniącą przed chwastami z włókniny Plantex® Premium.

 
 
 
 
 
 

Krok 2: Rozwiń włókninę Plantex® Premium

Gdy powierzchnia, na której kładziesz włókninę Plantex® Premium jest duża, bryty włókniny powinny na siebie zachodzić na co najmniej 10 cm, co zapobiega wyrastaniu chwastów wzdłuż krawędzi. Do przytwierdzenia włókniny w miejscach łączenia użyj szpilek mocujących Plantex® lub Bio szpilek. Na każdy metr bieżący użyj co najmniej 2 szpilek.

Gdy powierzchnia, na której kładziesz włókninę Plantex® Premium jest duża i bez roślin, dociąż ją kamieniami lub roślinami do posadzenia, aby włóknina nie przesuwała się w czasie sadzenia.

 
 
 
 
 
 

Krok 3: Wykonaj we włókninie Plantex® Premium nacięcia w kształcie litery "X".

Używając ostrych nożyczek lub noża, wykonaj nacięcie nad rosnącą rośliną lub w miejscu, gdzie ma zostać posadzona nowa roślina.
Obchodź się z włókniną Plantex® Premium delikatnie wokół rosnących roślin lub obsadź ją nowymi.

 
 
 
 
 
 

Krok 4: Ściółkowanie

Przykryj Plantex® Premium co najmniej 5-centymetrową warstwą ściółki, np. kory, słomy, żwiru, grysu ozdobnego itp., która powinna być na tyle gruba, aby w pełni przykryć tkaninę i osłonić ją przed oddziaływaniem promieni słonecznych, a jednocześnie na tyle cienka, aby ściółka mogła wysychać podczas słonecznych dni, co opóźni proces jej rozkładu.

Uwaga: Dla lepszego efektu włóknina Plantex® Premium musi zostać zakryta. Włóknina Plantex® Premium działa jak przegroda oddzielająca ściółkę od gleby i zapobiegająca ich wymieszaniu. Dzięki włókninie ilość ściółki może być znacznie mniejsza (poza tym zmniejsza się ryzyko wystąpienia deficytu azotowego w roślinach). Plantex® Premium jest włókniną mocną, bardzo lekką, o szerokim spektrum zastosowań, ale przy zbyt małej ilości ściółki chwasty mogą zacząć gwałtownie przez nią przerastać.

Gwarancja nie obejmuje zniszczeń naszych produktów spowodowanych przez kontakt z urządzeniami i/lub narzędziami, które są nieodpowiednie do pracy z naszymi produktami.

 
 
 

 Przeglądaj dane techniczne, filmy, seminaria internetowe i studia przypadków dotyczące środków ochrony indywidualnej DuPont
Biblioteka zasobów

Znajdź dane techniczne, filmy, seminaria internetowe i studia przypadków dotyczące środków ochrony indywidualnej DuPont tutaj.

Dowiedz się, gdzie kupić produkty DuPont
Gdzie kupić