Współpraca i wykorzystywanie wyników badań naukowych, aby pomóc chronić to, co najważniejsze

Rosnąca liczba ludności na świecie wywiera coraz większą presję na ludzi oraz na środowisko. Firma DuPont współpracuje z klientami, partnerami, instytucjami administracji publicznej, organizacjami pozarządowymi, uczelniami i innymi jednostkami, dążąc do opracowania szerokiej gamy materiałów, produktów i rozwiązań doradczych, które pomogą zapewniać ochronę życia ludzkiego i środowiska.  Kolektywna pomysłowość może się dobrze przysłużyć we wszystkich obszarach, w których ma to największe znaczenie — od ochrony pracowników w fabrykach po zapewnianie bezpieczeństwa fanów na przepełnionych stadionach na całym świecie, od optymalizacji bezpieczeństwa służb ratowniczych po ochronę delikatnego ekosystemu naszej planety.

„Aby ludzie czuli się bezpiecznie, trzeba dbać o bezpieczeństwo środowiska. Firma DuPont ma ponad 200 lat doświadczenia w branży, dążąc przy tym do usprawnienia swojej działalności operacyjnej i zmniejszenia wpływu tej działalności na środowisko oraz do ochrony ludzi i środowiska”.

Davide Vassallo
dyrektor ds. działalności globalnej w firmie DuPont Sustainable Solutions

„Nasza współpraca z firmą DuPont układa się znakomicie. Myślę, że ma to podstawowe znaczenie dla mojej pracy i dla zapewnienia bezpieczeństwa naszych strażaków. Chcę nadal wyposażać naszych ludzi w najlepszy dostępny na rynku sprzęt do walki z ogniem”.

Henry Costo
szef batalionu w Filadelfijskiej Straży Pożarnej