Ekologiczny płyn odmrażający

Ten dwuminutowy film przedstawia, jak nowy, w 100% biologiczny płyn odmrażający pomaga liniom lotniczym All Nippon Airways (ANA) utrzymać ciągłość działania na japońskiej wyspie Hokkaido w trudnych warunkach zimowych i przy temperaturach poniżej zera. ANA to pierwsze przedsiębiorstwo lotnicze i transportowe, które otrzymało od rządu Japonii certyfikat „Eco First”. Firma stara się zdobyć miano linii lotniczej o najwyższym na świecie zaangażowaniu w ochronę środowiska — także dzięki oferowaniu ekologicznych usług i używaniu nieszkodliwych dla otoczenia produktów.

DF Sustain, pierwszy na świecie płyn odmrażający wytwarzany na bazie całkowicie biologicznego glikolu, jest produkowany przez firmę Kilfrost z Wielkiej Brytanii, lidera na rynku.  Głównym składnikiem płynu DFSustain jest propanodiol Susterra®, którym zastąpiono tradycyjny surowy olej w procesie produkcji glikolu.  Przedstawiamy proces tworzenia przez firmę DuPont Tate & Lyle Bio Products propanodiolu Susterra® ze źródeł odnawialnych, w tym skrobi kukurydzianej i trzciny cukrowej. Dzięki użyciu propanodiolu można wyprodukować płyn odmrażający, który działa w ekstremalnie niskich temperaturach, a jednocześnie zmniejszyć zużycie energii i emisję dwutlenku węgla podczas wytwarzania produktu i użytkowania go.  

Ta wielostronna współpraca ma kluczowe znaczenie dla ochrony środowiska i rozwiązywania niektórych z największych problemów, przed którymi staje dzisiejszy świat.

Współpracownicy
DuPont

Kilfrost
Kanto Chemical

Copyright© 2012 E. I. du Pont de Nemours and Company. Wszelkie prawa zastrzeżone.