Wytwarzanie etanolu celulozowego, biopaliwa ze źródeł odnawialnych

19 maja 2011 r.

Zużywanych paliw kopalnych nie da się już odtworzyć, niemożliwe jest także wychwycenie z atmosfery szkodliwych gazów emitowanych w wyniku ich spalania. Brad Black, rolnik ze stanu Tennessee, opowiada o tym, jak jego liczące 190 lat gospodarstwo stanie się częścią zrównoważonego łańcucha wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych, produkującego z cukrów roślinnych etanol celulozowy przeznaczony do wykorzystania jako paliwo samochodowe.

Koncern DuPont, przy współudziale firmy Genera Energy i Uniwersytetu Tennessee, współpracuje z lokalnymi rolnikami w celu wytwarzania etanolu celulozowego z prosa rózgowego i innych roślin, aby ograniczyć uzależnienie od nieodnawialnych źródeł paliw kopalnych.

Współpracownicy wytwarzają zrównoważone paliwo dla lokalnych konsumentów, a model ich współpracy nadaje się do wykorzystania na całym świecie. W miarę rozwoju tej technologii do produkcji biopaliw ze źródeł odnawialnych będzie można wykorzystywać również inne rośliny nadające się do uprawy w poszczególnych regionach.

Współpracownicy
Firma Genera Energy

Copyright© 2012 E. I. du Pont de Nemours and Company. Wszelkie prawa zastrzeżone.